Zamknięte restauracje, galerie handlowe, puby. Zakaz zgromadzeń publicznych

zamknięte

Jak przed chwila poinformował premier Mateusz Morawiecki – zapadła decyzja o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Z tą decyzją wiąże się wiele zmian w codziennym życiu Polaków.

Zawieszona zostanie działalność pubów, restauracji, kasyn, kawiarni. Lokale gastronomiczne będą świadczyć usługi polegające wyłącznie na dowozie zamówienia do klientów, będzie można brać zamówienia na wynos. Nowe ograniczenia dotyczą także galerii handlowych. Sklepy inne niż spożywcze i drogerie zostaną zamknięte. Poza galeriami sklepy innych branż mogą być otwarte.

Takie oświadczenie opublikowano na profilu Galerii Trzy Korony na Facebooku: “Informujemy, że od jutra włącznie (14.03.2020) działalność obiektów handlowych zostaje ograniczona do sklepów spożywczych, drogerii, aptek i pralni. Pozostałe działalności (m.in. butiki handlowe, punkty usługowe, gastronomiczne i rozrywkowe) zostają do odwołania zamknięte. Przedmiotowe ograniczenie w pierwszej fazie obowiązywać będzie przez 14 kolejnych dni.

Będzie obowiązywało również ograniczenie zgromadzeń zbiorowych do liczby 50 osób – zarówno w budynkach, jak i na świeżym powietrzu. Dotyczy to m.in. uroczystości publicznych i religijnych, manifestacji, marszy. Jak podkreślił premier, msze święte będą transmitowane w telewizji i w internecie. O komunikacie, jaki wydał w tej sprawie Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, poinformowaliśmy TUTAJ.

Zdecydowano się zamknąć także siłownie, baseny, klub taneczne, kluby fitness, muzea, biblioteki i kina.

O innych skutkach wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego pisaliśmy TUTAJ.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.