Udawał, że przyłapał policjantów na drzemce. Usłyszał zarzuty

Mężczyzna podzielił się zdjęciem śpiących policjantów na jednym z portali społecznościowych, sugerując, że są to funkcjonariusze z powiatu limanowskiego. Sprawa nabrała rozgłosu i przedstawiona została również przez lokalne media. Pod fotografią pojawiły się niepochlebne komentarze, kierowane w stronę limanowskiej policji.

wsb3

Ilustracja była opatrzona tytułem ,,Karaluchy pod poduchy” i przedstawiała dwóch funkcjonariuszy śpiących w radiowozie.

– Jakość i sposób wykonania fotografii nie pozwalały na identyfikację numerów radiowozu, czy przedstawionych na niej osób, jednak komentarz do zdjęcia sugerował, że zrobiono je w  jednej z miejscowości powiatu limanowskiego. Jak łatwo się domyślić, publikacja wywołała falę krytyki pod adresem funkcjonariuszy Policji, a zdjęcie, poprzez udostępnienia szybko rozprzestrzeniło się w sieci, gdzie było chętnie komentowane – wyjaśnia KPP w Limanowej.

Komendant Powiatowy Policji w Limanowej zlecił przeprowadzenie czynności wyjaśniających. Szybko się okazało, że zdjęcie nie przedstawia policjantów z powiatu i prawdopodobnie nawet nie z Małopolski.

Pod fotografią pojawiły się poniżające komentarze, noszące znamiona pomówienia i zniewagi, które jak wyjaśnia limanowska policja, mogły wpływać na utratę zaufania społecznego, niezbędnego do wykonywania zawodu.

 – Sprawcy powyższych działań zostali już ustaleni. Za popełnienie przestępstw, które określono w art. 212 § 2 k.k. oraz 226 § 1 k.k. grozi im kara pozbawienia wolności do roku – wyjaśnia rzecznik KPP w Limanowej.

Fot. ilustracyjne/
KPP Limanowa

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]