Udawał, że przyłapał policjantów na drzemce. Usłyszał zarzuty

Udawał, że przyłapał policjantów na drzemce. Usłyszał zarzuty

Mężczyzna podzielił się zdjęciem śpiących policjantów na jednym z portali społecznościowych, sugerując, że są to funkcjonariusze z powiatu limanowskiego. Sprawa nabrała rozgłosu i przedstawiona została również przez lokalne media. Pod fotografią pojawiły się niepochlebne komentarze, kierowane w stronę limanowskiej policji.

Ilustracja była opatrzona tytułem ,,Karaluchy pod poduchy” i przedstawiała dwóch funkcjonariuszy śpiących w radiowozie.

– Jakość i sposób wykonania fotografii nie pozwalały na identyfikację numerów radiowozu, czy przedstawionych na niej osób, jednak komentarz do zdjęcia sugerował, że zrobiono je w  jednej z miejscowości powiatu limanowskiego. Jak łatwo się domyślić, publikacja wywołała falę krytyki pod adresem funkcjonariuszy Policji, a zdjęcie, poprzez udostępnienia szybko rozprzestrzeniło się w sieci, gdzie było chętnie komentowane – wyjaśnia KPP w Limanowej.

Komendant Powiatowy Policji w Limanowej zlecił przeprowadzenie czynności wyjaśniających. Szybko się okazało, że zdjęcie nie przedstawia policjantów z powiatu i prawdopodobnie nawet nie z Małopolski.

Pod fotografią pojawiły się poniżające komentarze, noszące znamiona pomówienia i zniewagi, które jak wyjaśnia limanowska policja, mogły wpływać na utratę zaufania społecznego, niezbędnego do wykonywania zawodu.

 – Sprawcy powyższych działań zostali już ustaleni. Za popełnienie przestępstw, które określono w art. 212 § 2 k.k. oraz 226 § 1 k.k. grozi im kara pozbawienia wolności do roku – wyjaśnia rzecznik KPP w Limanowej.

Fot. ilustracyjne/
KPP Limanowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.