Samochód potrącił 13-letnią rowerzystkę. Dwie osoby w szpitalu

Nastolatka trafiła do sądeckiego szpitala, po tym jak została potrącona na drodze gminnej w Łęce (gmina Korzenna). Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 19. Poszkodowany został również kierowca samochodu osobowego, choć początkowo nie uskarżał się na dolegliwości.

WSB2020

- Samochód osobowy Citroen Xsara znajdował się w przydrożnym rowie, nie powodując utrudnienia w ruchu, natomiast rower zlokalizowany był na poboczu drogi. Citroenem podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach - informuje Paweł Motyka - zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Do przyjazdu strażaków dziewczynka znajdowała się pod opieką świadków zdarzenia. Wezwano karetkę pogotowia ratunkowego i nastolatka została przewieziona do szpitala specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

W czasie gdy policja prowadziła czynności wyjaśniające przebieg i okoliczności zdarzenia, kierowca zgłosił dolegliwości. Z wywiadu wynikało, że mężczyzna przewlekle się leczy. Wezwano drugi ambulans. Do jego przyjazdu poszkodowany był przytomny.

Na miejscu działały zastępy z JRG 1 PSP w Nowym Sączu, OSP Siedlce, OSP Mogilno, dwie załogi Ratowników Medycznych i policja.

Aktualizacja:
- (…)Kierujący Citroenem w trakcie nieprawidłowego wyprzedzania innego pojazdu, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, po czym uderzył w prawidłowo jadąca rowerzystkę, a następnie wjechał do przydrożnego rowu - informuje nas asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Jak dodaje, sprawca tego zdarzenia był trzeźwy, a za popełnione wykroczenia i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, dostał mandat karny.

Fot.ilustracyjne/
arch.dts24.pl

KZK

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.