Zakończył się pierwszy etap konkursu im. Ady Sari – 25 osób przeszło dalej

25 osób z 6 krajów zakwalifikowało jury do II etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Wśród nich jest 18 Polaków i po dwóch uczestników z Chin i Ukrainy oraz po jednym z Rosji, Rumunii i Irlandii. W sumie do I etapu rywalizacji przystąpiło 66 śpiewaków z 11 krajów.

wsb3

Artystów oceniało międzynarodowe jury złożone ze śpiewaków, pedagogów i dyrektorów obsadowych, pracujące pod przewodnictwem Małgorzaty Walewskiej. – Gratuluję tym, co przeszli do II etapu. To nie był dla nas prosty wybór. Wszyscy jesteście wspaniali – mówiła Małgorzata Walewska podczas ogłoszenia pierwszego werdyktu jury. – Nie należy traktować odpadnięcia z konkursu jak przegranej, tylko trzeba z tego wyciągnąć wnioski i popracować nad techniką. Po to jesteśmy teraz do waszej dyspozycji. Możecie się dowiedzieć, nad czym powinniście jeszcze popracować – podkreślała, zwracając się do uczestników.

Jutro (wtorek, 30 kwietnia) rozpoczyna się II etap konkursu. Uczestnicy będą wykonywali 3 lub 4 utwory wybrane przez jury z podanego przez uczestnika programu. W środę (1 maja) podczas II etapu rozegrany zostanie także konkurs pieśni, w którym udział weźmie 15 śpiewaków. Także w środę wieczorem poznamy finalistów tegorocznej edycji. Najlepsi śpiewacy będą rywalizować o laury w piątek (3 maja, godz. 18). W III etapie będą śpiewać z towarzyszeniem Orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu, pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego.

Konkurs zorganizowany przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, która chętnie uczestnicy w przesłuchaniach. Ponadto przesłuchania są transmitowane przez internet na stronie: www.adasari.pl.

Pełna lista uczestników II etapu (w kolejności występowania) jest dostępna na stronie festiwalu.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz
biuro prasowe festiwalu

Fot. Piotr Droździk

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]