Samochód ciężarowy spadł z 5-metrowego nasypu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj około 7:20 w Zubrzyku (gmina Piwniczna-Zdrój). Samochód ciężarowy, przewożący elementy budowlane, wypadł z drogi i przez bariery ochronne spadł z około 5-metrowego nasypu. Kierowca, który podróżował sam, wyszedł z auta o własnych siłach.

wsb3

Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, ciężarówka leżała na boku.

- Pojazd miał częściowo uszkodzoną skrzynię biegów z której wyciekał olej przekładniowy na ramę pojazd. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu i wyciągnięciu akumulatorów z pojazdu oraz sorpcji oleju przekładniowego. Po dokładnych oględzinach pojazdu nie stwierdzono innych zagrożeń - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Kierowca po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia ratunkowego mógł pozostać na miejscu. U mężczyzny nie stwierdzono obrażeń.

W trwających 1,5-godziny działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Krynica-Zdrój, OSP Muszyna oraz OSP Żegiestów. Policjanci prowadzili czynności, mające pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.