Zagubiona kobieta i ciało na przełęczy. Nie wiadomo jeszcze, czy to ta sama osoba

Zagubiona kobieta i ciało na przełęczy. Nie wiadomo jeszcze, czy to ta sama osoba

Wczoraj po południu w Gołkowicach Górnych w gminie Stary Sącz rozpoczęły się poszukiwania kobiety. Po godzinie 17:00 zadzwoniła do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i posługując się językiem niemieckim i angielskim poinformowała, że zgubiła się w lesie w górach, o czym informowaliśmy TUTAJ. Dziś po słowackiej stronie turysta znalazł ciało. Nie wiadomo jednak, czy jest to poszukiwana od wczoraj osoba.

– Kobieta w rozmowie z operatorem nie była w stanie określić, gdzie dokładnie się znajduje. Z danych sieci komórkowych wynikało, że zagubiona kobieta może znajdować się na południu gminy Stary Sącz – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Na poszukiwania ruszyli policjanci, strażacy państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz ratownicy GOPR. W trakcie prowadzonych działań telefon kobiety logował się przez chwilę na terenie powiatu tatrzańskiego, dlatego o sprawie powiadomiono Komendę Powiatową Policji w Zakopanem. Tamtejsi funkcjonariusze wraz z ratownikami TOPR przystąpili do poszukiwań. Nie wiadomo jednak, czy kobieta rzeczywiście znajdowała się w tamtym rejonie, czy też polska sieć wyłapała sygnał jej telefonu ze Słowacji.

Dziś rano po stronie słowackiej turysta znalazł ciało nieznanej kobiety na przełęczy Rohatka. Czekamy na dotarcie Słowaków na miejsce i informację w tej sprawie – informuje Aneta Izworska.

fot. OSP KSRG Gołkowice Górne – Facebook