Trwa międzynarodowa konferencja CYBERSEC w Krynicy-Zdroju

W Krynicy-Zdroju rozpoczęła się międzynarodowa konferencja CYBERSEC CEE Regions & Cities, która została stworzona po tym, jak z uzdrowiska do Karpacza przeniosło się Forum Ekonomiczne. W wydarzeniu ma wziąć udział łącznie około 1600 osób. ,,W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji CYBERSEC, która potrwa do 3 września. 

Według założeń organizatorów, misją konferencji jest wzmocnienie i podkreślenie potencjału współpracy międzyregionalnej oraz możliwości regionalnych Europy Środkowo-Wschodniej. Małopolska jest głównym partnerem instytucjonalnym CYBERSEC CEE Regions & Cities, a organizatorem Instytut Kościuszki.

– Bardzo się cieszę, że to właśnie Instytut Kościuszki jest organizatorem tej konferencji, która wpisuje się w nasz plan podtrzymania wydarzenia o randze międzynarodowej w Krynicy-Zdroju. Wrześniowe wydarzenie w perle małopolskich uzdrowisk poświęcone będzie głównie cyberbezpieczeństwu, od którego w dużej mierze będzie zależała przyszłość świata. To temat, z którym trzeba być na bieżąco, w którym wciąż potrzebujemy ekspertów i właśnie w Krynicy-Zdroju będzie możliwość rozmów z fachowcami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – podkreśla marszałek województwa Witold Kozłowski.

Wydarzenie rozpoczęło się wczoraj (1 wrześnie) powitalnym drinkiem i potrwa do 3 września. Dzisiaj od rana trwają panele dyskusyjne. W programie zaplanowano 60 wystąpień, paneli i dyskusji na czterech scenach z udziałem kilkuset osób on-site i on-line. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną 4 ścieżki tematyczne takie jak: Cyfrowa Przestrzeń, Cyfrowe Trójmorze, Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej i Krynica Goes Digital. Marszałek Witold Kozłowski witając przybyłych do Krynicy-Zdroju gości przypomniał, iż kilkanaście ostatnich miesięcy całkowicie zmieniło świat, a czas pandemii był momentem cyfrowego przyspieszenia.

– Na niespotykaną dotąd skalę musieliśmy się skupić na bezpieczeństwie cyfrowym. Dziś spotykamy się w Krynicy-Zdroju w gronie znakomitych ekspertów, specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa, aby rozmawiać o strategicznych aspektach cyberprzestrzeni i globalnej rewolucji technologicznej – zaznaczył marszałek Kozłowski.

Jutro w Krynicy-Zdroju o godzinie 10.00 na krynickim deptaku rozpocznie się również impreza towarzysząca – finał Małopolskiego Festiwalu Smaku, a w weekend u stóp góry Parkowej w Krynicy-Zdroju odbędzie się Europejski Festiwal Biegowy (EFB), którego Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie.

Fot. Urząd Wojewódzki w Krakowie 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.