Zafundują Ci kurs zawodowy i stypendium, napiszą dla Ciebie cv, znajdą ci pracę. Za darmo

Zafundują Ci kurs zawodowy i stypendium, napiszą dla Ciebie cv, znajdą ci pracę. Za darmo

Bezrobocie na Sądecczyźnie systematycznie spada, ale nie pozwala o sobie zapomnieć.  Bez pracy pozostaje około 4% mieszkańców Nowego Sącza, a w powiecie nowosądeckim stopa bezrobocia jest około dwukrotnie wyższa.  Na koniec lipca  2018 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy  zarejestrowanych było 5 916 osób bezrobotnych,  w tym 4 140 kobiet (70,0 %)  i  1 776  (30,0 %) mężczyzn. Z danych statystycznych wynika, że szczególnej troski i wsparcia w powrocie na rynek pracy potrzebują panie…

Choć przedsiębiorcy powszechnie narzekają, że nie mogą znaleźć chętnych do pracy, jest też druga strona medalu: niełatwo jest rozpocząć karierę zawodową kobietom, które przez kilkanaście lat poświęcały się wychowaniu dzieci, trudno też znaleźć pracę tym, którym brakuje poszukiwanych na rynku kwalifikacji i kompetencji. Kłopoty w zawodowym starcie mają także osoby z niepełnosprawnościami.

Jest dla wszystkich dobra wiadomość: każdy może zwrócić się z prośbą o nieodpłatną pomoc w zdobyciu nowych kwalifikacji, przygotowaniu do zawodu, w poszukiwaniu zatrudnienia i w zawodowym starcie.

Miejscem, gdzie można uzyskać tego typu wsparcie jest nowosądeckie biuro Anima Fortis, gdzie realizowane są finansowane z publicznych  funduszy projekty dedykowane osobom, które chcą pracować, ale z różnych przyczyn trudno im pracę znaleźć. Rekrutacja zainteresowanych udziałem w projektach trwa! 

Uczestnikom zapewniamy konsultacje z psychologiem, pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny), wsparcie ze strony doradców zawodowych, i wspólne poszukiwanie ofert stażu i pracy.  Każdy też może liczyć na nieodpłatny kurs zawodowy ze stypendium, kurs komputerowy ze stypendium i darmowe materiały szkoleniowe oraz podręczniki – mówi Natalia Hudzicka, doradca zawodowy.

Staż zawodowy trwa 3 lub 4 miesiące. Uczestnicy  nie muszą martwić się kosztami dojazdu. Są zwracane. Nikt podczas szkoleń i innych aktywności nie będzie głodny, bo organizator zapewnia  przekąski, owoce i napoje.

Projekty dedykowane są przede wszystkim osobom bezrobotnym – zarówno tym zarejestrowanym w Urzędzie Pracy (III profil) jak i niezarejestrowanym biernym zawodowo, zagrożonym ubóstwem i posiadającym niskie kwalifikacje.

Biuro organizatora pomocy mieści się przy ul. Żeglarskiej 5 w Nowym Sączu.

Przed osobistą wizytą można skontaktować się z doradcami zawodowymi  telefonicznie:

Magdalena Kotlarz 605-220-232, Natalia Hudzicka 696-200-744

Trendy lokalnego rynku pracy:
  • większość bezrobotnych stanowią osoby długotrwale bezrobotne (53,1 %),
  • w dużej mierze bezrobocie dotyka ludzi młodych do 30 roku życia (33,5 %),
  • większość osób bezrobotnych posiada wykształcenie średnie i powyżej (55,8 %),
  • zdecydowana większość bezrobotnych nie posiada prawa do zasiłku (86,8 %),
  • w ewidencji dominują osoby, które rejestrowały się wielokrotnie (83,2 %),
  • brak miejsc pracy w biurach i urzędach, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie ze strony bezrobotnych kobiet,
  • wśród ogółu bezrobotnych 92,3 % posiadało zawód. Niewielki procent – 7,7 % było „bez zawodu”. Zauważalny jest spadek osób „bez zawodu” w ogólnej liczbie bezrobotnych.
  • Wśród osób bezrobotnych najwięcej było: sprzedawców – 845  osób, kucharzy (269 osób), robotników gospodarczych (153 osoby), techników ekonomistów (130 osób). Z wykształceniem wyższym najliczniejsze zawody to: „ekonomista” – 80 osób, „specjalista administracji publicznej” – 55 osób i „pedagog” – 55 osób,
  • wśród osób posiadających status osoby bezrobotnej dominowali mieszkańcy obszarów wiejskich stanowiąc 81,5 % wszystkich zarejestrowanych,
  • są problemy z rekrutacją pracowników na wolne miejsca pracy, głównie do prac prostych,
źródło: nowysacz.praca.gov.pl

Czytaj też:

Praca szuka ludzi! Nowe kwalifikacje za darmo i trzymiesięczny staż dla uczestników projektu

 

 

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama