Zadbaj o serce! Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza do skorzystania z nieodpłatnych badań profilaktycznych: To okazja, aby bez czekania na wizytę u specjalisty wykonać następującą diagnostykę:

  • badanie z krwi: cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, trójglicerydy,  glukoza,
  • badanie z krwi – lipoproteiny tj. czynnik ryzyka hipercholesterolemii rodzinnej
  • badania EKG  z opisem dla grupy osób  ze znacząco  podniesionym lipidogramem i  lipoproteiną (realizator zadania (NZOZ DIAGMED) wskaże grupę  osób do badań EKG w zależności od uzyskanych wyników laboratoryjnych).

Z bezpłatnych badań  mogą skorzystać mieszkańcy Nowego Sącza w wieku od 40 roku życia.

Na badania prosimy przychodzić na czczo i z dowodem osobistym. Jeśli w dokumencie tożsamości nie ma wskazanego miejsca zamieszkania, pacjent powinien okazać pracownikowi przychodni inny dokument potwierdzający miejsce zamieszkania. Pacjenci będą proszeni o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej lipoproteiny i poziomu wiedzy na temat chorób układu krążenia oraz obciążenia rodzinnego” – informują organizaorzy akcji.

Zaintertesowani mogą rejestrować się telefonicznie w godz. 10.00 – 16.00. pod nr : 18 443-78-94 ,  bądź osobiście –  w przychodni NZOZ „DIAGMED” przy ul. Lwowskiej 20 (wejście od ul. Wałowej nr 11). 

Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia.

Badania prowadzone będą od  5 października w dni robocze, w  godz. 9:30 – 10.30 (punkt pobrań przy ul. Lwowskiej nr 68  w Nowym Sączu).

Szczegółowych informacji udzielają urzędnicy Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza od poniedziałku do piątku w godz. 8 00 – 15 00 pod numerem telefonu:  18 44 86 790.

Pacjenci będą umawiani indywidualnie, na określoną godzinę, tak aby w poczekalni przebywało w jednym czasie jak najmniej osób.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.