Za sprawą korzeńskich druhów przelały się setki litrów krwi

Za sprawą korzeńskich druhów przelały się setki litrów krwi

Już od piętnastu lat można wraz z nimi ratować zdrowie i życie ludzkie. Dwa razy w roku w ich remizie zbierają się ludzie skłonni podzielić się bezcennym lekarstwem. Od 2008 roku podczas akcji organizowanych przez OSP Korzenna zebrano 608,85 litra krwi.

W ubiegłą niedzielę odbyła się kolejna Akcja Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika. Tym razem w korzeńskiej remizie pojawiło się 46 osób. Po lekarskiej kwalifikacji krew oddało 39 z nich. Zebrano więc 17,55 litra czerwonego płynu, który będzie pomagać w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

Przy wejściu na przybyłych jak zwykle czekał komendant Stanisław Wojtarowicz. Jak przyznaje, tym razem większość krwiodawców to osoby, które na strażackiej akcji pojawiają się regularnie, choć byli i debiutanci. Nie zabrakło druhów OSP Korzenna, strażaków z innych jednostek, jak choćby z Obidzy, ale też ,,cywilów”. Niektórzy przychodzili całymi rodzinami.

Przy organizacji akcji bardzo ważne jest wsparcie, które otrzymują strażacy. W nagłośnieniu wydarzenia zawsze pomagają księża z okolicznych parafii. Tym razem drukiem plakatów zajęła się drukarnia Netrium. Słodki poczęstunek dla personelu medycznego przekazała piekarnia Nika, a obiad przygotowała Lucyna Szambelan – skarbnik OSP Korzenna.

O tym, dlaczego patronem strażackiego krwiodawstwa jest ks. Artur Babik, pisaliśmy TUTAJ

fot. OSP Korzenna

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama