Za 55 milionów złotych wypięknieją dworce kolejowe w Dolinie Popradu

55 milionów złotych - taki jest koszt planowanego remontu dworców PKP w Dolinie Popradu. Część budynków zostanie wyremontowana, a pozostałe czeka gruntowna przebudowa.

WSB2020

W ramach dwuetapowej inwestycji osiem obiektów zostanie zmodyfikowanych tak, by m.in. umożliwić korzystanie z nich osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. Natomiast cztery budynki zostaną zbudowane od nowa.

Pierwszy etap obejmuje dworce w miejscowościach: Piwniczna Zdrój, Piwniczna, Zubrzyk, Stary Sącz, Rytro i Barcice. Drugi etap dotyczy dworców Młodów, Łomnica Zdrój, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Żegiestów-Zdrój oraz Milik.

Prawie wszystkie budynki wymagające remontu objęte są ochroną konserwatorską. Z zewnątrz zostanie przywrócony ich dawny wygląd, natomiast wnętrze zostanie dostosowane do współczesnych standardów. Podróżni będą mogli pozostawić rowery pod nowymi wiatami, powstaną także nowe parkingi, chodniki oraz oświetlenie.

Dworce w Młodowie, Miliku i Zubrzyku zostaną wyburzone ze względu na zły stan techniczny. Na ich miejscu wyrosną nowe budynki, których wygląd będzie dopasowany do pozostałych tego typu obiektów znajdujących się w okolicy. Nowy dworzec powstanie także w Łomnicy Zdroju.

Umowy dotyczące inwestycji podpisano w tym tygodniu. Planowany wydatek to 55 milionów złotych, z czego 27,5 miliona pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Obecny podczas podpisania umów Marszałek Województwa Witold Kozłowski, zapewnił, że rozwój infrastruktury kolejowej to jeden z priorytetów małopolskich władz.

fot. www.malopolska.pl

FORD OSO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.