Za 55 milionów złotych wypięknieją dworce kolejowe w Dolinie Popradu

Za 55 milionów złotych wypięknieją dworce kolejowe w Dolinie Popradu

55 milionów złotych – taki jest koszt planowanego remontu dworców PKP w Dolinie Popradu. Część budynków zostanie wyremontowana, a pozostałe czeka gruntowna przebudowa.

W ramach dwuetapowej inwestycji osiem obiektów zostanie zmodyfikowanych tak, by m.in. umożliwić korzystanie z nich osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. Natomiast cztery budynki zostaną zbudowane od nowa.

Pierwszy etap obejmuje dworce w miejscowościach: Piwniczna Zdrój, Piwniczna, Zubrzyk, Stary Sącz, Rytro i Barcice. Drugi etap dotyczy dworców Młodów, Łomnica Zdrój, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Żegiestów-Zdrój oraz Milik.

Prawie wszystkie budynki wymagające remontu objęte są ochroną konserwatorską. Z zewnątrz zostanie przywrócony ich dawny wygląd, natomiast wnętrze zostanie dostosowane do współczesnych standardów. Podróżni będą mogli pozostawić rowery pod nowymi wiatami, powstaną także nowe parkingi, chodniki oraz oświetlenie.

Dworce w Młodowie, Miliku i Zubrzyku zostaną wyburzone ze względu na zły stan techniczny. Na ich miejscu wyrosną nowe budynki, których wygląd będzie dopasowany do pozostałych tego typu obiektów znajdujących się w okolicy. Nowy dworzec powstanie także w Łomnicy Zdroju.

Marszałek Województwa Witold Kozłowski, zapewnił, że rozwój infrastruktury kolejowej to jeden z priorytetów małopolskich władz.

fot. www.malopolska.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.