„Z pustym brzuchem trudno się uczyć i poznawać świat”. Mikołajkowy Bieg Charytatywny dla szkoły w Kakooge

„Z pustym brzuchem trudno się uczyć i poznawać świat”. Mikołajkowy Bieg Charytatywny dla szkoły w Kakooge

Branżowa Szkoła I stopnia „Praktyk” zaprasza do udziału w Mikołajkowym Biegu Charytatywnym dla szkoły w Kakooge (Uganda), który odbędzie się 6 grudnia. Uczestnicy mają za zadanie przemierzyć dowolny dystans na ulubionej trasie, a szkoła wpłaci złotówkę na jedzenie dla uczniów z Ugandy za każdy przebiegnięty kilometr.

Mikołajkowy Bieg Charytatywny jest częścią akcji pt. „Szkoła Szkole”, której pomysłodawczynią jest Beata Szarata – polonistka z Wielogłów. Podczas kazania misjonarza pochodzącego z Sądecczyzny Bogusława Dąbrowskiego, który współtworzył Misję w Kakooge w Ugandzie, poczuła, że musi odpowiedź na potrzeby tamtejszych dzieci.

Nie mogłam znieść myśli, że uczniowie ze szkoły w Kakooge jedzą tylko jeden posiłek dziennie i postanowiłam, że będziemy zbierać pieniądze na jedzenie właśnie. Z pustym brzuchem trudno się uczyć i poznawać świat – tłumaczy pani Beata. – W ten sposób udało się zebrać ponad 1000 zł ze sprzedaży wody mineralnej i soków w SP w Wielogłowach – dodaje polonistka.

Więcej o tym jak powstawała Misja w Kakooge i z jakimi boryka się problemami, przeczytacie w książce księdza Bogusława Dąbrowskiego „Spalić paszport”.

Wracając jednak do biegu, co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział?

Wystarczy dodać się do wydarzenia na Facebooku szkoły „Praktyk” : https://www.facebook.com/events/154999579689509 i w niedzielę 6 grudnia przebiec dowolną trasę z aplikacją do biegania (Runkeeper, Endomondo, Strava) lub zegarkiem sportowym. Po biegu należy przesłać w prywatnej wiadomości na Facebooku zdjęcie trasy z aplikacji, dołączając również swoje zdjęcie. Rezultaty biegu można przesyłać do 6 grudnia do godziny 23.59. We wtorek 8 grudnia organizatorzy podsumują akcję i wpłacą wyliczoną kwotę na jedzenie dla uczniów ze szkoły w Kakooge.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich, którzy marzą o tym, by 6 grudnia stać się prawdziwymi Świętymi Mikołajami dla potrzebujących dzieci. Podejmiecie wyzwanie?

 

 

Reklama