Z Premier League do Nowego Sącza. W piątek spotkanie dedykowane rodzicom młodych sportowców

Z Premier League do Nowego Sącza. W piątek spotkanie dedykowane rodzicom młodych sportowców

Już w najbliższy piątek (16 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu gościem specjalnym będzie Maciej Herba – pracownik największych piłkarskich klubów w Europie. Skaut Manchesteru United, Liverpoolu, Burnley czy Polskiego Związku Piłki Nożnej spotka się z rodzicami, którzy chcą rozwijać talenty swoich dzieciaków. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Inicjatorem prelekcji jest Krzysztof Sowa, prezes Akademii Piłkarskiej Wielogłowy, założyciel fundacji „Kickflex”. Organizator w rozmowie z naszym portalem podkreśla, że spotkanie z tak doświadczoną w piłkarskim świecie osobą jest dużą wartością.

– Maciej Herba przeprowadzi kilka zajęć, nie tylko z młodzieżą Dąbrovii ale i zawodnikami innych lokalnych klubów. Z kolei na spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą zadbać o należyty rozwój. Wątkiem głównym spotkania będzie rola rodzica w rozwoju piłkarskim dziecka. Nie zabraknie cennych wątków, choćby tych poświęconych braku wywierania presji wyniku, bo na początkowym etapie grania priorytety są inne – mówi Krzysztof Sowa w rozmowie z portalem DTS24.

Maciej Herba jest znaną postacią w świecie polskiego sportu. Jakiś czas temu gościł w programie „Dzień Dobry TVN, gdzie opowiadał o swojej pracy i jej specyfice. Odcinek można obejrzeć TUTAJ.

Czytaj także: Tym razem dłuższa przerwa. Znów nie pojadą pociągi na trasie Krynica, Piwniczna, Stary Sącz, Nowy Sącz

plakat, Nowy Sącz, Maciej Herba, skaut

Fot: DDTvn

Share on twitter
Share on facebook