Ropa: zderzenie osobówki i auta ciężarowego. W akcji LPR

Ropa: zderzenie osobówki i auta ciężarowego. W akcji LPR

W miejscowości Ropa (powiat gorlicki) na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w kierunki Bielanki i Łosi doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Seat oraz auta ciężarowego. Kobieta kierująca osobówką została zakleszczona w pojeździe. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku o 7:44.

– Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby: mężczyzna i kobieta, która kierowała pojazdem. Z informacji uzyskanych na miejscu wynikało, że kobieta jest w ciąży. Była ona zakleszczona w pojeździe – relacjonuje mł. bryg. Dariusz Surmacz z PSP w Gorlicach.

Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, by rozciąć samochód i dostać się do poszkodowanej.

Kobieta była przytomna. Ze względu na fakt, że jest w ciąży, podjęto decyzję o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przed godziną 9:00 śmigłowiec odleciał z kobietą do szpitala w Krakowie.

Pasażer osobówki oraz kierowca samochodu ciężarowego nie odnieśli obrażeń. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego mogli pozostać na miejscu.

– Kierująca samochodem osobowym, nie zachowała ostrożności na skrzyżowaniu i według wstępnych ustaleń policji wymusiła pierwszeństwo na prawidłowo jadącą ciężarówką, przewożącą mleko. Skutkiem tego doszło do zderzenia czołowo-bocznego pojazdów – informują strażacy z OSP Ropa.

Przez jakiś czas droga była całkowicie zablokowana, a później ruch odbywał się wahadłowo. Funkcjonariusze policji z Gorlic prowadzili czynności związane z ustaleniem przyczyn wypadku.

Na miejscu było pięć zastępów straży pożarnej: dwa z OSP Ropa, trzy z JRG w Gorlicach, w tym grupa operacyjna, dwa policyjne radiowozy oraz dwa zastępy ratownictwa medycznego.

fot. OSP Ropa

Share on twitter
Share on facebook