Sandecja może trenować normalnie

Sandecja może trenować normalnie

W ubiegły czwartek piłkarze pierwszoligowej Sandecji przeszli badania na obecność koronowirusa. Z dużym niepokojem czekano na wyniki, a te są bardzo dobre, czyli negatywne. Do dzisiaj Sandecja może trenować normalnie.

Na stronie PZPN można przeczytać m.in :
„Zespół Medyczny PZPN przeprowadził analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi.
Zgodę na treningi w grupach od 9 maja uzyskały m.in Sandecja Nowy Sącz, Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole, Stomil Olsztyn i Puszcza Niepołomice. 10 maja do zajęć grupowych zostały dopuszczone Bruk-Bet Termalica Nieciecza, i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wcześniej akceptację na treningi do 14 osób uzyskały już Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja przystąpią do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski…”
– Cieszy, że wszyscy są zdrowi i już możemy trenować w miarę normalnie – stwierdził trener zespołu MKS Sandecja Tomasz Kafarski. – Na razie jeszcze zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach do 15 osób – razem z bramkarzami. To pierwszych meczów jest już bardzo blisko. W najbliższych dniach dowiemy się czy to będzie 29 maja czy 7 czerwca. Wszyscy chcemy już rozpocząć ligę.
– Oj bardzo chce się grać – dodaje kapitan drużyny Dawid Szufryn. – Treningi w grupie to jest to o co chodzi. Cieszy, że wszyscy jesteśmy zdrowi, że możemy się spotkać tak jak dawniej. Ten czas „kwarantanny” wykorzystywaliśmy na treningi indywidualne, a przy okazji też leczyliśmy drobne urazy. Z tego co wiem koledzy czują się fizycznie bardzo dobrze i rwą się do grania.

Share on twitter
Share on facebook