Kurów: zderzenie motocykla z osobówką. DK75 była nieprzejezdna

Dzisiaj około 13:30 w miejscowości Kurów (gmina Chełmiec) doszło do zderzenia motocykla Yamaha z samochodem osobowym marki Peugeot 208. Droga krajowa nr 75 była przez dłuższy czas zamknięta dla ruchu.

wsb3

Jak informował dyżurny PSP w Nowym Sączu, motocyklista z lekkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kierująca osobówką opuściła samochód o własnych siłach i nie zgłaszała żadnych dolegliwości.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z jezdni elementów powypadkowych - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Na miejscu była policja oraz strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu i z OSP Tęgoborze.

Droga w miejscu zdarzenia była przez dłuższy czas zamknięta. Kierowcy poruszający się w stronę Nowego Sącza musieli korzystać z objazdu przez Zawadkę, a w stronę Brzeska - przez Gródek nad Dunajcem.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że motocyklista jechał od strony Nowego Sącza i w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas, po czym zderzył się z osobówką.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.