Nowy Sącz: zderzenie dwóch samochodów. Cztery osoby poszkodowane

Na ulicy Barskiej, przy wyjeździe z Nowego Sącza w stronę Korzennej zderzyły się dziś czołowo dwa samochody osobowe: Volkswagen New Beatle oraz Peugeot 206. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 11:00. Jak informował dyżurny PSP w Nowym Sączu, pojazdami podróżowało łącznie pięć osób. Cztery z nich zostały zabrane do szpitala.

Renault2

Kiedy służby dotarły na miejsce, Volkswagen znajdował się w rowie prostopadle do jezdni, natomiast Peugeot stał na środku drogi.

- Kierująca Volkswagenem oraz kierujący Peugeotem i jedna z pasażerek Peugeota siedząca na tylnym siedzeniu opuścili swoje pojazdy przed przybyciem zastępu straży. Natomiast druga pasażerka siedząca na tylnym siedzeniu oraz pasażer siedzący z przodu pozostawali w samochodzie - relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Osoby kierujące autami nie skarżyły się na żadne dolegliwości, w przeciwieństwie do pasażerów, którzy odnieśli widoczne obrażenia i zgłaszali dolegliwości bólowe. W trakcie działań służb gorzej poczuł się także kierowca Peugeota. W efekcie cztery osoby po wstępnym przebadaniu i opatrzeniu zostały przetransportowane do szpitala.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobom poszkodowanym wsparcia psychicznego oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacji osób poszkodowanych z samochodu oraz systematycznym przekazywaniu poszkodowanych przybyłym na miejsce ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego. Dokonano sorpcji oraz neutralizacji rozlanych płynów silnikowych i eksploatacyjnych i kierowano wahadłowo ruchem - informują strażacy.

Uszkodzone pojazdy zostały przemieszczone na pobocze za pomocą wciągarki samochodowej. Z jezdni usunięto też pozostałości po wypadku. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Policjanci prowadzili na miejscu czynności, które pomogą w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

nagranie: Grzegorz Stachura

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.