Lipnica Wielka: wśród poszkodowanych kobieta w zaawansowanej ciąży

Około 6:50 w Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) zderzyły się dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf oraz Opel Insignia. Przez jakiś czas droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana, a kierowcy musieli korzystać z objazdu.

wsb3

Jeden z uszkodzonych samochodów znajdował się w rowie, drugi - na jezdni.

- Na miejscu przed przybyciem służb ratunkowych pomocy poszkodowanym udzielało dwóch strażaków naszej jednostki, kierowca autobusu, pielęgniarka i postronne osoby, które najechały na wypadek - relacjonują strażacy z Lipnicy Wielkiej.

Kierowca oraz pasażerka jednego z samochodów zostali przewiezieni do szpitala. Kobieta była w zaawansowanej ciąży. Mężczyzna kierujący drugim z pojazdów po przebadaniu także został zabrany przez karetkę pogotowia ratunkowego.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w zniszczonych autach, zasypali sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne i przemieścili Volkswagena na pobocze.

Na miejscu pracowały zastępy z JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Lipnica Wielka, Korzenna i Wojnarowa, a także policja.

fot. OSP Korzenna / OSP Lipnica Wielka

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.