Podczas spaceru znalazł w lesie niewybuch

Pewien mężczyzna podczas niedzielnego spaceru natknął się w lesie na przedmiot przypominający niewybuch. Jak się okazało, był to pocisk artyleryjski. Do akcji wkroczyli saperzy.

Renault2

Sytuacja miała miejsce w Łososinie Górnej (powiat Limanowski) w ubiegłą niedzielę (24 marca).

- Na miejsce natychmiast udali się policjanci oraz funkcjonariusz z Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. We wskazanym przez zgłaszającego miejscu znaleźli niewybuch o wyglądzie pocisku artyleryjskiego kaliber ok. 30 mm. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów, którym został przekazany pocisk - informują policjanci.

Jak przypominają funkcjonariusze, zawsze należy zachować szczególną ostrożność w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu nieznanego pochodzenia. Trzeba się natychmiast oddalić i powiadomić służby ratunkowe. Nie wolno dotykać znaleziska, bo każda próba przeniesienia lub wyrzucenia go może doprowadzić do wybuchu.

fot. KPP w Limanowej

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.