Cenny prezent, który oczyści powietrze w szpitalu i w przedszkolach

Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu jako jeden z pięciu małopolskich szpitali otrzymał w prezencie od Województwa Małopolskiego oczyszczacze powietrza. Jest ich 37. Mają pracować na oddziałach, na których przebywają najmłodsi pacjenci.

- Kilka dni temu zainicjowaliśmy akcję przekazywania oczyszczaczy do przedszkoli, żłobków i klubów dziecięcych w całym województwie. Wszystkie te urządzenia pracują w pomieszczeniach, w których dzieci spędzają sporą część dnia. Z identycznych urządzeń od dziś będą mogli korzystać także mali pacjenci oddziałów dziecięcych kilku małopolskich szpitali. Wierzę, że oddychając powietrzem bez zanieczyszczeń jeszcze szybciej będą wracać do zdrowia - mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

Województwo Małopolskie zainwestowało w zakup 1800 oczyszczaczy ponad milion złotych.

wsb3

Dla przedszkoli, żłobków i klubów malucha przekazano 1700 sztuk urządzeń.

- Smog to podstępny przeciwnik. Zbyt długo nikt nie zdawał sobie sprawy z jego fatalnego wpływu na nasze zdrowie – powiedział wicemarszałek Wojciech Kozak.

Oczyszczacze mają parametry pozwalające filtrować 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w 60-metrowym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA i H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie.

zdjęcia: www.malopolska.pl

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.