Nowy Sącz. Pożar w przychodni na ul. Batorego

Dzisiaj w piwnicy w przychodni na ulicy Batorego w Nowym Sączu wybuchł pożar. Budynek został ewakuowany jeszcze przed przybyciem strażaków. Opuściło go około 50 pracowników i 15 innych osób.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 13:45. Z relacji pracowników wynikało, że już jakieś pół godziny wcześniej w budynku wystąpił zanik napięcia.

Jak informował w rozmowie z nami dyżurny PSP, nikt nie został poszkodowany. Na miejscu było sześć zastępów straży pożarnej, policja oraz pracownicy pogotowia energetycznego. Ogień nie wydostał się poza piwnice, a zamknięte drzwi ograniczyły przedostawanie się dymu do pozostałej części budynku.

– Na dachu obiektu zainstalowane są panele fotowoltaiczne, a instalacja do niej znajdowała się w jednym z kilku pomieszczeń zlokalizowanych w piwnicy. Układ pomieszczeń piwnicy był skomplikowany. Tylko w niektórych  pomieszczeniach piwnicznych znajdowały się okna, które w niewielkim stopniu dało się uchylić. Część pomieszczeń nie posiadała okien – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy upewnili się, że dopływ prądu do budynku jest odłączony i w sprzęcie ochrony górnych dróg oddechowych weszli do środka. Okazało się, że dym wydobywa się z pomieszczenia, w którym zamontowana była instalacja fotowoltaiczna. Ugasili jej tlące się elementy oraz inne urządzenia, a następnie otworzyli okna i przewietrzyli piwnicę za pomocą wentylatora oddymiającego. Kilka razy sprawdzili ją na obecność tlenku węgla, a pomieszczenie, w którym wybuchł pożar, skontrolowali za pomocą kamery termowizyjnej.

– Ogrodzono wejścia do piwnicy za pomocą taśmy ostrzegawczej i przekazano informacje zarządcy obiektu o bezwzględnym zakazie wchodzenia i korzystania ze wszystkich znajdujących się tam pomieszczeń do czasu ponownej ich kontroli przez zastęp straży. Kontrola może się odbyć nie wcześniej niż następnego dnia – informują funkcjonariusze PSP.

fot. Czytelnik/PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.