Waleczny Bartuś ma szansę chodzić. Jutro koncert charytatywny dla niego

Waleczny Bartuś ma szansę chodzić. Jutro koncert charytatywny dla niego

Bartek przeszedł już kilkanaście operacji, ale czeka go kolejna. Co więcej, miesięczny koszt rehabilitacji 11-latka to 3000 zł. Chłopiec walczy, by móc chodzić na własnych nogach, a jego mama porusza niebo i ziemię, by mu to umożliwić. Każdy może ich w tej bitwie wesprzeć, choćby poprzez pojawienie się na jutrzejszym koncercie charytatywnym.

– Bartuś obecnie jest po 15 operacjach i czeka na 16, która ma zwiększyć szanse na chodzenie. Niestety potrzeba ciągłej kosztownej rehabilitacji – mówi Kinga Wiewióra, mama Bartka i założycielka grupy ,,Z rozszczepem przez świat„, o której, podobnie jak o chłopcu, kilkakrotnie pisaliśmy na naszych łamach.

Bartek urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. To wesoły 11-latek, ciekawy świata. W tym roku rozpocznie naukę w czwartej klasie.

Aby pomóc mu w walce o samodzielne kroki, wystarczy wziąć udział w koncercie, który odbędzie się jutro (21 sierpnia) w kawiarni Spóźniony Słowik w Nowym Sączu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilet kosztuje 20 zł. Wszystkie zebrane środki trafią do fundacji Garda, która przekaże je Bartkowi.

W trakcie koncertu wystąpią Julia Kornaś i Rafał Tarłowski oraz Paweł Jabłoński.

Duet Julii i Rafała powstał w 2020 roku. Wspólnie tworzą muzykę w gatunku pop z alternatywną gitarą i mają na swoim koncie pierwszy singiel – ,,Stworzyłeś mnie”. W tym roku planują wydać swój mini album.

Natomiast Paweł Jabłoński to wokalista z Kielc. Jest autorem tekstów i melodii do własnych piosenek. Miał swój zespół rockowy, nagrywał w duecie i w trio, a teraz występuje solo. Może pochwalić się swoimi 6 utworami utrzymanymi w gatunku pop i dwom klubowymi remixami. W ubiegłym roku wydał swój pierwszy mini album o tytule ,,TOBĄ”.

fot. archiwum rodziny Wiewiórów

Share on twitter
Share on facebook