Waleczny Bartuś ma szansę chodzić. Jutro koncert charytatywny dla niego

Bartek przeszedł już kilkanaście operacji, ale czeka go kolejna. Co więcej, miesięczny koszt rehabilitacji 11-latka to 3000 zł. Chłopiec walczy, by móc chodzić na własnych nogach, a jego mama porusza niebo i ziemię, by mu to umożliwić. Każdy może ich w tej bitwie wesprzeć, choćby poprzez pojawienie się na jutrzejszym koncercie charytatywnym.

– Bartuś obecnie jest po 15 operacjach i czeka na 16, która ma zwiększyć szanse na chodzenie. Niestety potrzeba ciągłej kosztownej rehabilitacji – mówi Kinga Wiewióra, mama Bartka i założycielka grupy ,,Z rozszczepem przez świat„, o której, podobnie jak o chłopcu, kilkakrotnie pisaliśmy na naszych łamach.

Bartek urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. To wesoły 11-latek, ciekawy świata. W tym roku rozpocznie naukę w czwartej klasie.

Aby pomóc mu w walce o samodzielne kroki, wystarczy wziąć udział w koncercie, który odbędzie się jutro (21 sierpnia) w kawiarni Spóźniony Słowik w Nowym Sączu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilet kosztuje 20 zł. Wszystkie zebrane środki trafią do fundacji Garda, która przekaże je Bartkowi.

W trakcie koncertu wystąpią Julia Kornaś i Rafał Tarłowski oraz Paweł Jabłoński.

Duet Julii i Rafała powstał w 2020 roku. Wspólnie tworzą muzykę w gatunku pop z alternatywną gitarą i mają na swoim koncie pierwszy singiel – ,,Stworzyłeś mnie”. W tym roku planują wydać swój mini album.

Natomiast Paweł Jabłoński to wokalista z Kielc. Jest autorem tekstów i melodii do własnych piosenek. Miał swój zespół rockowy, nagrywał w duecie i w trio, a teraz występuje solo. Może pochwalić się swoimi 6 utworami utrzymanymi w gatunku pop i dwom klubowymi remixami. W ubiegłym roku wydał swój pierwszy mini album o tytule ,,TOBĄ”.

fot. archiwum rodziny Wiewiórów

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.