Nowy Sącz/Chełmiec. Pożar domu jednorodzinnego. W akcji osiem strażackich zastępów. Jedna osoba ranna

Trwa akcja gaśnicza na ulicy Starowiejskiej, nieopodal wiaduktu kolejowego. Strażacy walczą z pożarem domu jednorodzinnego. Zostali wezwani na pomoc kilka minut po południu.

Otrzymaliśmy zgłoszenie z którego wynikało, że pożar wybuchł w garażu. Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że palił się już dach budynku. Ponieważ na dachu zamontowane były panele fotowoltaiczne, trzeba było wdrożyć specjalne środki ostrożności. W tej chwili pożar jest już opanowany. Nie ma zagrożenia, że rozprzestrzeni się na inne zabudowania. Trwają prace rozbiórkowe dachu. Na miejscu pracuje osiem zastępów Straży Pożarnej – powiedział w rozmowie z redakcją dts24 zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu,  st. bryg. Paweł Motyka.

Na miejsce wezwano także karetkę pogotowia. Potrzebna była, aby udzielić pomocy człowiekowi, który próbował gasić pożar zanim na miejsce dotarli strażacy. Mężczyzna został ranny. Trafił do szpitala.

 

 

 

zdjęcie; fot. Czytelnik

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.