Szymon Mika Trio z filmem w tle

Ruszył „Sącz Jazz Festival” w Starym Sączu. Na początek fani tej muzyki usłyszeli Szymon Mika Trio, ale bardzo nietypowo.

– Korzystając z nie wiadomo jak długiego odmrożenia kultury odmrażamy nasz festiwal, który nie doszedł do skutku w listopadzie. – mówił dyrektor CkiS im. Ady Sari Wojciech Knapik. – W miejsce koncertu Szymon Mika Trio organizujemy „pokaz filmu „Śpiewak jazzbandu”, który powstał w 1927 roku z muzyką na żywo w wykonaniu Szymon Mika Trio. Zamiast Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu ul. Batorego 23 jest Kino Sokół w Starym Sączu ul. Batorego 23. Wydarzenie zorganizowano w specjalnym reżimie sanitarnym.
Warto wiedzieć!
Szymon Mika, uznany za Nadzieję Roku 2016 według czytelników magazynu Jazz Forum, to jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych w Europie. Jego kunszt doceniany był na wielu międzynarodowych festiwalach i konkursach, w ostatnich latach zapraszany jest do współpracy przez najwybitniejsze postacie muzyki jazzowej w Polsce i zagranicą. To jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015), Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012) oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. W 2016 roku uzyskał tytuł magistra na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, naukę kontynuował w Bazylei na Jazz Campus. W latach 2017-2018 brał udział w projekcie Focusyear, przy okazji którego występował u boku takich artystów jak: Dave Holland, Kurt Rosenwinkel, Mark Turner, Joshua Redman, Avishai Cohen i wielu innych.Na co dzień koncertuje z czołówką polskich muzyków.pował na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą, między innymi Montreux Jazz Festival czy Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami.
Komponuje także autorska muzykę, która znalazła się do tej pory na czterech płytach w tym dwóch – „Unseen” i najnowszej „Togetherness” – nagranych z autorskim trio, które współtworzą Ziv Ravitz i Max Mucha.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.