Gorlice: pożar na składowisku śmieci. Dym widoczny był z daleka

Dziś w Gorlicach płonęło składowisko śmieci w zakładzie zagospodarowania odpadów firmy EMPOL. Gdy strażacy dotarli na miejsce ogień obejmował w całości kilkumetrową stertę znajdującą się na wolnym powietrzu. Kłęby dymu widoczne były już z daleka. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o 10:33.

Na miejscu działało dziesięć zastępów straży pożarnej: cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach i sześć z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jak informował st. asp. Piotr Szczerba z PSP w Gorlicach, jakieś 20 metrów od miejsca pożaru znajdowała się hala sortownicza. Jednak udało się uchronić ją przed płomieniami i ugasić ogień, który jej zagrażał. Nikt nie został poszkodowany.

Około 12:30 trwało już dogaszanie ognia na stercie odpadów wysokiej na trzy metry.

Na miejscu była również policja.

Przypomnijmy, że do znacznie większego pożaru doszło na terenie firmy w maju 2018 roku. Wtedy z ogniem walczyło ponad stu strażaków, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. Urząd Miasta Gorlice/Facebook

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.