Płonęła elewacja Ośrodka Zdrowia w Korzennej

Paliła się elewacja budynku Ośrodka Zdrowia w Korzennej. Na szczęście strażacy byli blisko. Jedni siedzibę mają kilkanaście metrów dalej, drudzy – w tym samym budynku. Ogień pojawił się tuż przed godziną 15.

wsb3

Na tyłach budynku znajdowały się śmieci: różnego rodzaju tektury i sucha trawa, które spaliły się niemal całkowicie. Od nich zaczęła tlić się elewacja w pobliżu skrzynki gazowej. Okopcona została między innymi rura, doprowadzająca gaz do budynku.

– Usunięto przy użyciu wideł odpady roślinne od elewacji budynku. Ugaszono tlące się pozostałości roślinne poprzez zadeptanie. Wycięto części elewacji w miejscu pożaru. Przeprowadzono kontrolę przyłącza gazowego do budynku urządzeniem wielogazowym. Wyłączono  urządzenia gazowe w ośrodku zdrowia. Po wyłączeniu urządzeń gazowych zamknięty został dopływ gazu do budynku – informują funkcjonariusze PSP.

Na miejscu działali strażacy z Nowego Sącza, OSP Korzenna i OSP Korzenna Centrum oraz Pogotowie Gazowe. Przez jakiś czas ruch w tamtym miejscu odbywał się wahadłowo.

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]