Nauka przez zabawę czyli Mobilne Centrum Edukacyjne dotarło do Nowego Sącza

Kolorowe ekrany, wirtualna rzeczywistość, plansze do kodowania – wszystko to w mobilnym Centrum Edukacyjnym, które wyruszyło w maju w podróż po całym kraju  i dotarło do Nowego Sącza. Jest to pierwsze tego typu centrum edukacyjne w Europie. Dzięki mobilnemu laboratorium wiedza jest bardziej przystępna, a sposób jej przekazywania w formie interaktywnych gier i zabaw sprzyja młodym odkrywcom.

wsb3

W Mobilnym Centrum Edukacyjnym wykorzystano nowoczesne technologie, które zastępują tradycyjne podręczniki czyniąc wiedzę bardziej przystępną.

Wczoraj w ramach Forum Ekonomicznego Młodych Liderów uczniowie i nauczyciele sądeckich szkół mogli wziąć udział w w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Grupy dzieci i i młodzieży w nawiązaniu do Forum Młodych Liderów starały się wspólnie odpowiedzieć na pytanie, jak zaistnieć na rynku pracy i dać się rozpoznać w tłumie przygotowując swoje „papiery do kariery”, czyli CV i paszport językowy składające się na Portfolio Europass.

W warsztatach wzięli również udział nauczyciele, którzy dzięki centrum zapoznali się z możliwościami platformy eTwinning. Była mowa o tym, jak można wykorzystać ją podczas lekcji.

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]