Marsz Równości na ulicach Nowego Sącza

Marsz Równości na ulicach Nowego Sącza

Ulicami Nowego Sącza ruszył właśnie pierwszy w historii tego miasta Marsz Równości. Pochód odbywa się pod hasłem „Jesteśmy u siebie”.

Około godziny 13. na placu Starej Sandecji oficjalnie otwarto zgromadzenie. Towarzyszyły temu wiwaty zgromadzonego na miejscu barwnego tłumu. Jako pierwsza głos zabrała przewodnicząca Marszu, Justyna Bołoz. Swoje wystąpienie rozpoczęła od słów:

Jesteśmy u siebie! Zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy tutaj u siebie! Bez względu na to, czy to się komuś podoba czy nie, tu jest nasz dom, tu się urodziliśmy, wychowaliśmy, spędziliśmy dzieciństwo. Tymi ulicami chodzimy do szkoły i pracy, tutaj robimy zakupy, płacimy podatki. My – lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe – chcemy być wreszcie zauważeni i zauważone! Chcemy być wreszcie wysłuchani i wysłuchane!

Potem głos zabrali Magda Dropek, Maciej Gdula i Maria Łaś, którzy kandydują w wyborach do Sejmu z ramienia Lewicy w okręgu 13 (Kraków).

Około 13:30 marsz ruszył Alejami Wolności.

W międzyczasie pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego zgromadzili się uczestnicy kontrmanifestacji organizowanej przez Młodzież Wszechpolską (o planowanej pikiecie pisaliśmy TUTAJ).

Marsz przejdzie trasą: Stara Sandecja – Al. Wolności – Al. Batorego – ul. Kolejowa – ul. Sienkiewicza – ul. Grodzka – Al. Batorego – Dworzec PKP.

O bezpieczeństwo uczestników obu zgromadzeń dba Policja. Wokół Starej Sandecji zgromadziło się mnóstwo funkcjonariuszy, przyjechało kilkadziesiąt wozów policyjnych. Jest też armatka wodna.

Aktualizacja: 

godz. 15:20 – zgromadzenie oficjalnie zamknięte.

Obszerna fotorelacja z Marszu Równości TUTAJ.

Więcej na temat wydarzenia tutaj – https://www.dts24.pl/marsz-i-kontr-marsz-incydentow-nie-bylo-ale-do-przymierza-pod-tecza-jeszcze-daleko/

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Niedziela, 6 października 2019

 

Przypomnijmy, że o godzinie 14 w Bazylice św. Małgorzaty rozpocznie się msza święta, po której odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

Więcej informacji wkrótce na dts24.pl

Więcej na temat wydarzenia tutaj – https://www.dts24.pl/marsz-i-kontr-marsz-incydentow-nie-bylo-ale-do-przymierza-pod-tecza-jeszcze-daleko/

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Niedziela, 6 października 2019

 tekst Natalia Nikiel, zdjęcia i filmy Kinga Nikiel – Bielak

więcej zdjęć poniżej:

Marsz Równości w Nowym Sączu [fotorelacja Jakuba Szachnowskiego i Jerzego Cebuli]

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama