Nowy Sącz: będą dwa marsze i pikieta. Młodzież Wszechpolska w kontrze do Marszu Równości

W Nowym Sączu w najbliższą niedzielę oprócz Marszu dla Życia i Rodziny oraz Marszu Równości odbędzie się także pikieta zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską przeciwko środowisku LGBT. Odbędzie się ona pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 13. 

wsb3

,,Wielkimi krokami zbliżają się dwa ważne wydarzenia w życiu Nowego Sącza. Otóż za 3 dni zetrą się dwa światy zgniły liberalny oraz tradycjonalistyczny. Walka pomiędzy tymi frontami ideologicznymi trwa bezustannie i cyklicznie spotykają się na ulicach, lecz tym razem jest inaczej! W dniu 06.10 (niedziela) o 14.00 odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny, na który serdecznie zapraszamy! Będzie on kontrą do marszu dziwności, który rusza godzinę przed nim. Dla nas najważniejszy jest MDŻiR jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy odpuścili pola tęczowym rewolucjonistom! – napisali organizatorzy pikiety na oficjalnej stronie Zjednoczenie Wszechpolskie, Młodzież Wszechpolska Nowy Sącz.

Zachęcają mieszkańców Sądecczyzny, aby pojawili się o godzinie 13 pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego i wraz z nimi dali wyraz swojemu sprzeciwowi wobec środowisk LGBT. Po pikiecie dołączą do Marszu dla Życia i Rodziny.

,,A więc liczymy na to, że Sądeczanie licznie wyrażą swój sprzeciw tego dnia! A więc: „Wszyscy na ulice!” – namawiają.

Przypominamy, iż inicjatorzy Marszu Równości, czyli Queerowy Maj oraz Fundacja Równość.org.pl z Krakowa, zadeklarowali, że weźmie w nim udział 1000 osób. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13. na placu Starej Sandecji. Następnie pochód przejdzie ulicami, okrążając planty i wracając na Aleje Wolności. Prezydent miasta Ludomir Handzel zakazał jego organizacji, jednak Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zakaz zniósł. Przedstawiciele Lewicy chcieli, by termin pochodu został przeniesiony na po wyborach. W tej sprawie wystosowali pismo do Queerowego Maja oraz Fundacji Równość.org.pl. Organizatorzy nie przychylili się do apelu.

Z kolei w marszu zainicjowanym przez Diecezję Tarnowską planuje uczestniczyć 10 tys. wiernych. Rozpocznie się on mszą św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża o godzinie 14. w Bazylice św. Małgorzaty. Następnie procesja ruszy w stronę Kościoła Matki Boskiej Niepokalanej, przechodząc między innymi Alejami Wolności. Co więcej, zaplanowano także odprawienie nabożeństwa na Starej Sandecji.

Fot. arch. dts24.pl

W niedzielę ulicami Nowego Sącza przejdą dwa marsze: równości, oraz za życiem i rodziną. Zwołano sztab kryzysowy

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]