Aktualizacja. 4-letni chłopiec potrącony przez ciągnik rolniczy. W akcji LPR

W miejscowości Wawrzka (gmina Grybów) około godziny 10. doszło do nieszczęśliwego wypadku. 32-letni mężczyzna na posesji w rejonie budynków gospodarczych, podczas wykonywania manewru cofania ciągnikiem, potrącił 4-letniego syna. 

wsb3

Jak informuje Aneta Izworska z KPP w Nowym Sączu, dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. Lądowisko dla śmigłowca zabezpieczali druhowie z OSP Grybów-Biała Wyżna. Na miejscu zdarzenia pracują grybowscy policjanci oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy przeprowadzają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

- Pamiętajmy, że lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. Użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych - apeluje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.