W Ptaszkowej zderzyły się cztery samochody

W Ptaszkowej zderzyły się cztery samochody

Droga krajowa nr 28 w Ptaszkowej była całkowicie zablokowana. Dzisiaj około godziny 17.00 w okolicy myjni zderzyły się cztery samochody osobowe: Mercedes, Audi, Suzuki i Seat. Podróżowało nimi łącznie 10 osób.

Jak informował dyżurny PSP w Nowym Sączu, dwie osoby trafiły pod opiekę zespołów ratownictwa medycznego, a po przebadaniu zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu była też policja oraz zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Ptaszkowa i OSP Cieniawa. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach.

– Po dokonaniu czynności dochodzeniowych przez Policje działania strażaków polegały na przemieszczeniu pojazdów Seat oraz Suzuki na pobliski parking. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. Ze względu na małe uszkodzenia samochody Mercedes oraz Audi odjechały samodzielnie z miejsca zdarzenia – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Droga krajowa zablokowana była w obu kierunkach. Policjanci kierowali samochody osobowe na objazdy drogami lokalnymi, natomiast kierowcy pojazdów ciężarowych musieli czekać na odblokowanie drogi.

fot. OSP Cieniawa, PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook