Niecew: dachowanie osobówki. Silnik samochodu leżał na jezdni

Niecew: dachowanie osobówki. Silnik samochodu leżał na jezdni

Ponad trzy godziny trwały działania służb w miejscowości Niecew (gmina Korzenna). Około godziny 19:00 doszło tam do dachowania samochodu osobowego.

Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego, strażaków z Nowego Sącza, OSP Korzenna i OSP Korzenna centrum, a także patrol policji.

Z relacji naszych Czytelników wynika, że Volkswagen Scirocco jechał w stronę Nowego Sącza. Nagle kierowca stracił panowanie nad kierownicą. Pojazd wypadł z drogi, uderzył w przepust, przystanek, dachował i wylądował na kołach w rowie. Przód auta był całkowicie zniszczony. Na jezdni leżał silnik i inne części pojazdu.

Jak wyjaśniają funkcjonariusze PSP, samochód po uderzeniu w betonowy przepust przemieścił się jeszcze o jakieś 30 metrów i zatrzymał w rowie. – Pojazd obrócony był o 180 stopni do kierunku jazdy.  Z samochodu wyrwany został silnik pojazdu, który przemieścił się o około 70 m od przepustu i zatrzymał się na pasie drogi w kierunku Wojnarowej. Akumulator znajdował się poza pojazdem. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych na jezdnię. 

W chwili przybycia służb na miejscu były już osoby postronne, które podjęły próbę ewakuacji poszkodowanych mężczyzn ze zniszczonego auta.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy ratownikom pogotowia w ewakuacji drugiego poszkodowanego z pojazdu i jego transporcie do karetki pogotowia. Przeszukano teren wokół pojazdu pod kątem ewentualnych innych poszkodowanych. Zabezpieczono wyciek płynów eksploatacyjnych sorbetem. Oświetlono teren przenośnym masztem oświetleniowym – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Obaj mężczyźni podróżujący Volkswagenem trafili do szpitala.

Droga w miejscu zdarzenia przez dłuższy czas była całkowicie zamknięta. Policjanci prowadzili czynności, które mają pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

fot. Czytelnicy

Share on twitter
Share on facebook