Z ostatniej chwili! Będzie drugi ,,szynobus” ze Starego Sącza, a nawet z Rytra do dworca PKP w Nowym Sączu? Trwają rozmowy!

Jak udało nam się dowiedzieć trwają rozmowy pomiędzy samorządami odnośnie kursowania drugiego ,,szynobusu”, który wyruszał będzie ze Starego Sącza, a być może nawet z Rytra do Dworca Kolejowego w Nowym Sączu. Podróż do naszego miasta trwałaby zaledwie osiem minut. Jednocześnie udałoby się odciążyć z ruchu ulicę Węgierską. 

wsb3

To jednak nie jest taka prosta sprawa, gdyż w dużej mierze zależy od finansowania i stanowiska samorządów od wojewódzkiego po lokalne. Jednak z naszych informacji wynika, iż znaczący partner, a więc władze Województwa Małopolskiego przychylnie odnoszą się do sprawy.

Wszystkim zależy, aby jak najszybciej drugi szynobus zaczął kursować na trasie Rytro – Stary Sącz – Nowy Sącz. Wówczas komunikacja autobusów MPK i innych zostanie tymczasowo dostosowana do kursów, tak aby podwoziły na przystanek, gdzie pociąg rozpoczyna swoją trasę. W Starym Sączu nie ma jednak wystarczającej ilości miejsc parkingowych, aby zostawić samochód, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem będzie start pociągu z Rytra, gdzie jest dużo miejsca na zaparkowanie pojazdów.

Oczywiście drugi szynobus będzie kursował w godzinach szczytu, czyli rano i popołudniem. Poruszana jest także kwestia modelu pojazdu, jaki miałby pojawić się na sądeckich torach. Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek jest dość tajemniczy w tej sprawie i zdradza jedynie, że faktycznie ,,coś” jest na rzeczy.

Nie zaprzeczam, że trwają takie rozmowy – kwituje.

Śledźcie nas na bieżąco, jeśli tylko paznamy więcej szczegółów, niezwłocznie podamy do informacji naszym Czytelnikom.

 

JULAPRZED
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]