Dziewczynka wbiegła pod samochód. W akcji śmigłowiec LPR [AKTUALIZACJA]

Dzisiaj przed godziną 13. doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego z udziałem 9-letniej dziewczynki. Dziecko wracało ze szkoły do domu i na wysokości Domu Kultury (remizy strażackiej) w miejscowości Florynka (gmina Grybów), przebiegając przez drogę wojewódzką nr 981 zostało uderzone przez samochód osobowy. Z uwagi na stan poszkodowanej na miejsce natychmiast został zadysponowany śmigłowiec LPR. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Krakowie.

wsb3

Jak wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu, sądeccy policjanci otrzymali informację  o zdarzeniu z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego (nr 112).

– Policjanci z Grybowa, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że 9-letnia dziewczynka została potrącona przez jadącego w kierunku Grybowa Opla. Na miejscu pracowała grupa wypadkowa, a wszystkie wykonane przez policjantów czynności pozwolą ustalić okoliczności tego zdarzenia – informuje oficer prasowa sądeckiej policji.

Na miejscu działała również załoga Ratownictwa Medycznego, która do przylotu śmigłowca udzielała pomocy dziecku, a także JRG 1 Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza oraz druhowie z OSP Florynka i OSP Grybów-Biała.

– Zostaliśmy zadysponowani o godzinie 13.14 do zabezpieczenia lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  – informuje zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka.

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]