Z Nowego Sącza do Bundesligi!

Urodzona w Nowym Sączu piłkarka ręczna Kamila Szczecina przeniosła się do beniaminka niemieckiej Bundesligi HC Rodertal.

30-letnia kołowa wcześniej występowała w norweskim Forde IL Handball. Szczecina zdecydowała się jednak na przeprowadzkę do Niemiec z powodu kłopotów finansowych norweskiego pracodawcy. Z Niemcami jeszcze przed Nowym Rokiem Szczecina związała się 2,5-letnim kontraktem.

W Polsce Kamila Szczecina miała już okazję występować w Olimpii-Beskid Nowy Sącz oraz Pogoni Szczecin. Jest wychowanką Włodzimierza Strzelca i Jacka Gomulca.

To dobry ruch Kamili – chwali tę decyzję Gomulec w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim.

Po powrocie z Norwegii Kamila rozważała zakończenie kariery. Myślę, że z jej charakterem poradzi sobie w Niemczech. Oby jej tylko zdrowie dopisało, a ma szansę być takim motorem napędowym swojej drużyny – dodaje trener.

W HC Rodertal przyjdzie Szczecinie zapewne walczyć o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale z pewnością na poziom ligi nie można narzekać.

Fot. Wikipedia


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.