Z gór widać lepiej. List do Andrzeja Szarka

Szanowny Panie Profesorze, Drogi Andrzeju,

z rosnącym zdumieniem odnotowuję docierające z różnych stron sygnały, jakobym przyłożył swoją destrukcyjną dłoń do zamknięcia w dotychczasowej formule legendarnej Małej Galerii. Chyba przeceniasz siłę mojej ręki. I o ile zabawne jest ustawianie mnie w równym szeregu reżimowych pachołków (bo nie takie rzeczy o sobie słyszałem, za wszystkich możliwych reżimów), to chyba jednak wypada mi odnieść się, do rozpowszechnianego przez Ciebie zarzutu, że DTS był stronniczy w sprawie MG. Sprawdziłem w statystykach portalu dts24 i ze skruchą przyznaję Ci rację. Przesadziliśmy! Nie wiem, jak mogliśmy być tak nieobiektywni i w tym sporze publikować głównie opinie broniące status quo w Małej Galerii. Nie wiedziałaś, że tak było? Widocznie nie czytasz i nie słuchasz tego, co pisaliśmy i mówiliśmy w tamtym czasie. I to by stanowiło jakąś okoliczność łagodzącą dla głupstw opowiadanych obecnie przez Ciebie.

Internetowa wyszukiwarka podała mi na tacy całą paletę linków do tekstów naszych dziennikarzy relacjonujących (z dużym wyważeniem i wnikliwością!) spór na froncie Mała Galeria vs władze miasta. Nie będę tutaj streszczał wszystkiego, co napisaliśmy na ten temat, ale posłużę się jednym tylko cytatem. Z kogo? Z Szarka, Drogi Andrzeju. To stało jak byk w tytule kierowanym pod adresem ratusza: „Jak chce się rządzić, to trzeba czytać książki…”. Parafrazując klasyka: jak chce się komuś zarzucać brak obiektywizmu, trzeba wcześniej przeczytać teksty. Mam domniemanie graniczące z pewnością, że Ty ich nie czytałeś. No bo jak po ich lekturze taki umysł jak Twój, mógłby dojść do wniosku, że Molendowicz źle się zachował w tej sprawie. A przecież to były teksty czysto informacyjne. Do podstawionego na plantach mikrofonu mogłeś wypowiedzieć dowolną ilość zdań, zarzucając barbarzyńcom szturmującym świątynię sztuki brak kompetencji i wszystkiego innego, co potrzebne, by się znaleźć w tym miejscu.

Ale miało być o stronniczości DTS, a informacje były przecież bezstronne, choć to głównie Ty w nich monologowałeś. A były jeszcze inne teksty i te faktycznie waliły z grubej rury. Dla przykładu (…)

Cały felieton przeczytasz w „Dobrym Tygodniku Sądeckim”:

DTS 26 08 2021

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.