Z boiska na ring. Pochodzący z Nowego Sącza piłkarz spróbuje swoich sił w MMA

Z boiska na ring. Pochodzący z Nowego Sącza piłkarz spróbuje swoich sił w MMA

Były reprezentant Polski w piłce nożnej i srebrny medalista olimpijski rodem z Nowego Sącza, Piotr Świerczewski prawdopodobnie powalczy na ringu w formule mieszanych sztuk walki, MMA. Taką sensacyjną wiadomość podał we wtorek portal fightsport.pl.

Sądeczanin, który w przeszłości 70-krotnie zagrał z Orłem na piersi miałby wystąpić w grudniowej gali organizacji Free Fight Federation. Jest ona jedną z najnowszych w branży wszechstronnej walki wręcz i skupia się na organizowaniu gal złożonych z tak zwanych „freak fightów”, czyli osób na co dzień nie związanych z MMA. Jej twarzami są m.in. Paweł „Trybson” Trybała (uczestnik show „Ekipa z Warszawy”) i Krystian Pudzianowski (wokalista Pudzian Band i brat wielokrotnego mistrza świata strong man). Powstała ona jako konkurencja dla Fame MMA, która jako pierwsza zajęła się organizowaniem wyłącznie zmagań YouTuberów i internetowych influencerów.

Jak czytamy, Świerczewski ma zmierzyć się z Grzegorzem Chmielewskim, znanym bardziej, jako Greg Collins z programu „Odjazdowe bryki braci Collins”. Według fightsport.com, obie strony uzgodniły już warunki swoich kontraktów, a sądeczanin szuka klubu, który byłby w stanie przygotować go do pojedynku.

Przypomnijmy, że 47-latek w 1992 roku zdobył z reprezentacją Polski srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, a także wystąpił podczas Mistrzostw Świata w Korei 10 lat później. Jest wychowankiem Dunajca Nowy Sącz, ale w młodości grał również w Sandecji. Później grał w polskich, francuskich i angielskich klubach, m.in. był kapitanem Olympique Marsylia. Czterokrotnie cieszył się ze swoimi drużynami ze zdobycia Pucharu Polski – kolejno dwukrotnie z GKS-em Katowice, Lechem Poznań i Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, a 2 razy podnosił do góry krajowy Superpuchar. Po zakończeniu piłkarskiej kariery próbował swojego szczęścia w trenerskim fachu w Zniczu Pruszków, Łódzkim Klubie Sportowym i Motorze Lublin.

zdjęcie: PZPN 

 

Nowosądecka La Masia. Historie wychowanków Sandecji: Piotr Świerczewski

Reklama