XXIV. Sportowy Turniej Miast i Gmin. Już po gali finałowej

To było piękne podsumowanie STMiG. 8 października w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala finałowa XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Małopolska 2018.

Gorlice, podobnie jak w ubiegłym roku, zostały laureatem pierwszego miejsca w skali województwa. Miasto nad Ropą było również gospodarzem oraz współorganizatorem tegorocznej gali finałowej, na którą przybyli przedstawiciele samorządów z całej Małopolski.

Sportowy Turniej Miast i Gmin odbył się w dniach od 26 maja do 1 czerwca br. na terenie całej Polski, a organizatorem tego wydarzenia była Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Głównym celem turnieju odbywającego się pod hasłem „Sport łączy pokolenia” była aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, głównie tych, którzy nie uprawiają sportu na co dzień.

Warto wiedzieć, że w wyniku przeprowadzonego konkursu Miasto Gorlice w grupie IV tj. miast od 15-40 tys. mieszkańców zajęło w skali kraju II miejsce, a w województwie małopolskim I.

Czytaj również: Kontuzjowany napastnik, powrót pomocnika, czyli jak ze zdrowiem w Sandecji?

W uroczystej gali wzięli udział wójtowie, burmistrzowie samorządów biorących udział w turnieju z terenu Małopolski oraz zaproszeni goście: Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Urszula Nowogórska – Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego, Barbara Dziwisz – Przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego, Witold Kochan – Dyrektor Biura Zarządu Województwa Małopolskiego, Dorota Skotnicka – Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a także Zofia Czupryna – przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji – honorowa prezes Małopolskiego TKKF, Leszek Tytko – prezes Zarządu Małopolskiego TKKF oraz Karol Oleksy, Janusz Borek, Tadeusz Waśko i Kazimierz Bagnicki – wiceprezesi Zarządu Małopolskiego TKKF.

W trakcie gali zaprezentował się także Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie”.

Wyniki XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin można znaleźć TUTAJ.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.