XIV Zlot Pojazdów Zabytkowych już 17 i 18 września  

XIV Zlot Pojazdów Zabytkowych już 17 i 18 września  

17 i 18 września w oddziale Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu – Miasteczku Galicyjskim – odbędzie się XIV Zlot Pojazdów Zabytkowych. To doroczna ciesząca się dużą popularnością impreza gromadząca znawców i miłośników starych aut i motocykli, motoryzacyjnych majsterkowiczów, a także producentów części do pojazdów retro.

To wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne realizowane jest przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem  Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Stowarzyszeniem Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Galicya”. W programie zaplanowano m.in. ekspozycję pojazdów na terenie Miasteczka Galicyjskiego, paradę ulicami Nowego Sącza oraz rajd indywidualny. Imprezie towarzyszyć będą konkursy sprawnościowe i tematyczne dla uczestników Zlotu i publiczności. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu: wicedyrektor Sławomir Czop oraz kierownik Miasteczka Galicyjskiego Małgorzata Łukasik-Kogut.

– W tym roku pierwszy dzień zlotu postanowiliśmy załogom nieco urozmaicić i zorganizować rajd. Wyjedziemy z Miasteczka Galicyjskiego, każda drużyna będzie miała określony czas wyjazdu. Będziemy jechać oczywiście zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Pojedziemy do Kasina Ski and Bike Park w Kasinie Wielkiej. Załogi będą mogły trochę ze sobą rywalizować, będzie to forma zabawy dla załóg – mówił pomysłodawca rajdu, Marek Limanówka ze Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Galicya”.

– Trasa rajdu będzie atrakcyjna i ciekawa, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału. Najlepsze załogi uczestniczące w rajdzie zostaną nagrodzone. Oczywiście tradycyjna kolumna ulicami miasta także się odbędzie – zapowiada Paweł Tokarz, prezes Stowarzyszenia.

W drugi dzień zlotu, od godz. 10.00 będzie można podziwiać samochody retro oraz wziąć udział w pokazie samochodów na rynku Miasteczka Galicyjskiego. Będą konkursy dla publiczności, pokazy i wiele innych atrakcji, m.in. wybory najatrakcyjniejszego pojazdu retro.

Zgłoszenia udziału w imprezie Muzeum Okręgowe przyjmuje do 31 sierpnia 2022 r. Szczegóły na stronie: www.muzeum.sacz.pl

Agnieszka Małecka/Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Fot. Piotr Droździk

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama