Wzniesienia w Nowym Sączu, które warto odwiedzić

Wzniesienia w Nowym Sączu, które warto odwiedzić

wzniesienia w Nowym Sączu, które warto odwiedzić

Nowy Sącz to malownicze miasto, położone w kotlinie górskiej. Zewsząd otoczone jest wzniesieniami, które zapewniają idealne warunki dla miłośników trekkingu, jazdy na rowerze lub nartach. Wystarczy opuścić jego centrum zaledwie na kilka kilometrów, by móc cieszyć się pięknem przyrody. Nie ważne nawet, który kierunek zostanie obrany i tak zawsze znajdzie się  ciekawy szlak do przejścia.

Nie tylko dla wytrawnego turysty

Okolice Nowego Sącza to istny raj dla zwolenników wycieczek w góry. Znajdują się tutaj zarówno łatwe trasy, dostosowane do rodzin z małymi dziećmi lub osób starszych, jak również trudniejsze, które do pokonania wymagają lepszej kondycji.

Królowa Beskidu Sądeckiego

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najwyższych szczytów Sądecczyzny jest niewątpliwie Radziejowa osiągająca wysokość 1266 m. npm. Przyciąga ona turystów z całego kraju, którzy pragną zdobyć „koronę” tego pasma górskiego. Jednym z najbardziej popularnych szlaków prowadzących na szczyt, jest ten wychodzący z Przełęczy Obidza, ponieważ jest bardzo atrakcyjny widokowo, zwłaszcza pod sam koniec. Miejscami jednak wymaga dobrej kondycji i przygotowania na wypadek złych warunków atmosferycznych. Warto zaczerpnąć praktycznych informacji na temat profesjonalnego sprzętu i ubioru na https://goryaktywnie.pl/, aby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń. Obecnie na Pradziejowej znajduje się drewniana wieża, z której rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki, które w pełni rekompensują poniesiony trud wspinaczki.

Schronisko na Przehybie

Żaden miłośnik gór nie wybaczyłby sobie wizyty w okolicach Nowego Sącza i nie odwiedzenia schroniska na Przehybie. To charakterystyczne miejsce widoczne jest już z daleka, ponieważ tuż nieopodal znajduje się wysoki nadajnik, który wystaje ponad korony drzew. Aby się tam dostać, najlepiej wycieczkę zacząć z Gołkowic Górnych, ponieważ na szczyt prowadzi niedostępna dla samochodów prywatnych droga asfaltowa. Trasa co prawda nie wymaga chodzenia po kamienistych wybojach, ale za to jest długa. Na https://goryaktywnie.pl/ można znaleźć informację, jak odpowiednio się przygotować do takich wycieczek. Zwłaszcza podróżując z dzieckiem 7 kilometrowy szlak, nie licząc drogi powrotnej, może okazać się kłopotliwy. Należy uwzględnić zmienność pogody oraz intensywność odczuwania wszelkich wahań temperatury. Na niestrudzonych turystów na szczycie czeka schronisko, w którym można zjeść smaczny posiłek, rozkoszując się wspaniałym widokiem z obszernej werandy.

Okolice Rożnowa na codzienne wędrówki

Tuż przy Nowym Sączu znajduje się Jezioro Rożnowskie, wokół którego rozpościerają się liczne wzniesienia. Nie są już one tak ambitne, jak te należące do Beskidu Sądeckiego, ale z pewnością mają wiele walorów rekreacyjnych, jakie zapewnia obecność zbiornika wodnego. Bardzo ciekawym pomysłem spędzenia wolnego czasu może okazać się wędrówka na Białowodzką Górę, gdzie według podań znajdował się pradawny gród. Dzisiaj w tym miejscu wybudowana jest drewniana platforma z atrakcyjnym widokiem na jezioro, rzekę Dunajec oraz sądeckie góry. Delektując się pejzażem należy jednak zwrócić uwagę na  przepaść, która jest tuż pod platformą.

Wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu

Okolice Nowego Sącza słyną z obfitości szlaków turystycznych. Oprócz wspomnianych wyżej tras, istnieje mnóstwo innych godnych polecenia. Trudno jest nie docenić walorów znajdujących się blisko dzikich Gorców, Beskidu Wyspowego ze swoim słynnym jesiennym zjawiskiem „morza chmur” lub wapiennymi Pieninami, które są jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Nowy Sącz oprócz własnych bogactw jest zatem idealna „bazą wypadową” w pobliskie atrakcyjne rejony.

 


Artykuł partnera

Przeczytaj również: Wraca Beliansky Expres z Beskidu Sądeckiego w słowackie Tatry… Niestety bez korekty rozkładu jazdy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.