Uwaga kierowcy! w piątek policjanci "suszą" kaskadowo!

W piątek (8 listopada) policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W związku z tym będą przeprowadzać pomiary prędkości, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej zdarzają wypadki będące skutkiem zbyt szybkiej jazdy.

Renault2

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że zbyt duża prędkość jest bardzo często przyczyną tragicznych wypadków drogowych. W związku z tym funkcjonariusze będą prowadzili statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), a także dynamiczne (przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem wykroczeń) pomiary prędkości.

Policjanci zwracają uwagę, by kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i zachowywali szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

- Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. - apelują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Limanowej

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.