Wzmożone kontrole policyjne na sądeckich drogach

Od wczoraj na drogach Sądecczyzny można zauważyć większą niż zazwyczaj liczbę policyjnych patroli. Funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania, ponieważ w ostatni wakacyjny weekend można spodziewać się wzmożonego ruchu, a więc i większej ilości niebezpiecznych zdarzeń drogowych, którym starają się zapobiegać.

– W ostatni weekend wakacji głównym zadaniem sądeckich funkcjonariuszy będzie ułatwienie ruchu pojazdów poprzez kontrolę sytuacji na drogach i usuwanie utrudnień – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Policjanci będą też zwracać szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów. Interweniować będę przede wszystkim w przypadku przekraczania dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, braku zapiętych pasów bezpieczeństwa, nieudzielania pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych oraz prowadzenia pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

– Zdecydowana reakcja jest konieczna, ponieważ, jak wynika z policyjnych analiz, są to główne przyczyny kolizji i wypadków drogowych – zaznacza Aneta Izworska.

Policjanci przypominają też o kilku zasadach bezpiecznego podróżowania. Przygotowując się do dłuższej jazdy, powinno się sprawdzić dokumenty i stan techniczny pojazdu, jak sprawność hamulców, instalacji elektrycznej, czy działanie świateł. Nie można też zapominać o odpowiednim wyposażeniu samochodu, czyli apteczce, gaśnicy, trójkącie ostrzegawczym i zapasowym kole. Dzieci muszą być odpowiednio zapięte pasami bezpieczeństwa, albo znajdować się w fotelikach.

Siadając za kierownicę, trzeba być trzeźwym. Już niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na zdolność koncentracji oraz refleks. Ponadto w dłuższą podróż dobrze jest wyruszyć wypoczętym, a w trakcie jazdy robić choć kilkuminutowe przerwy.

– Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg – stosujmy się do przepisów ruchu drogowego i zdejmijmy nogę z gazu. Lepiej dojechać później, ale bezpiecznie – przestrzegają policjanci.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.