Wzmożone kontrole na stokach m.in. w Wierchomli i Krynicy-Zdroju. Więcej policji na sądeckich drogach

stoki, kontrole, sądeckie drogi, ferie 2022

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych policjanci zwiększyli kontrole na stokach i sądeckich drogach. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny samochodów, ale również autokarów, którymi przewożone są dzieci.

Na stokach bezpieczeństwa będą pilnować policjanci na nartach. Funkcjonariusze pojawią się na trasach w Krynicy-Zdroju i Wierchomli.

,,Będą m.in. sprawdzać czy narciarze i snowboardziści korzystają ze stoku w bezpieczny sposób, czy są trzeźwi, a dzieci i młodzież do 16 roku życia szusują w kaskach ochronnych. Ferie to również dobra okazja, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania ze zorganizowanych terenów narciarskich osobom, które spędzają aktywnie czas na nartach czy snowboardzie, dlatego funkcjonariusze prewencji w rejonie stacji narciarskich będą prowadzić działania profilaktyczno-edukacyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” – informuje Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak dodaje, funkcjonariusze będą rozdawać ulotki oraz elementy odblaskowe, a także zachęcać dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog” (więcej informacji o konkursie), gdzie zadaniem uczestników jest zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS.

Pod lupą kierowcy

Policjanci wezmą pod lupę także zmotoryzowanych, sprawdzą m.in.: prędkość, trzeźwość kierowców, ale również to, czy wszyscy mają zapięte pasy, a dzieci znajdują się w fotelikach. Co więcej, mundurowi mogą skontrolować autokar, którym wyjeżdżają nasze dzieci. Wystarczy co najmniej dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem zgłosić funkcjonariuszom  chęć przeprowadzenia takiej kontroli. Wnioski przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu 47 833 42 61 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

Zgłoszenie kontroli powinno zawierać: dokładną datę i godzinę planowanego wyjazdu, nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru, dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego. Wniosek o kontrolę autokaru można złożyć on-line (TUTAJ).Co ciekawe, na stronie BezpiecznyAutobus.gov.pl można także sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, czy informacje o polisie OC.

Źródło, fot. KMP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.