Bobowska szkoła pionierem w powiecie. Placówka będzie ,,modelowa”

szkoła modelowa, Bobowa, im. Stanisława Staszica

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej będzie ,,modelowa”. Placówka otrzymała grant na wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne oraz oprogramowanie. 

Szkoła w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej otrzymała umowę grantową. W całym województwie małopolskim taki grant został przyznany 22 szkołom. W każdym powiecie została wyróżniona jedna placówka edukacyjna, zatem bobowska szkoła będzie pionierem w powiecie gorlickim.

Pieniądze zostaną spożytkowane na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania. Celem unowocześnienia szkoły jest wprowadzenie elementów nauczania metodą STEAM. Co to oznacza? W tym systemie uczeń przestaje być tylko odbiorcą, a staje się twórcą, wynalazcą i konstruktorem. Wykorzystane zostaną także założenia Kompetencji 4.0. Uczeń posiądzie nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną.

– W trakcie trwania projektu, dokonane będą zmiany dotyczące sposobu uczenia, organizacji szkoły i infrastruktury, tak aby szkoła stała się Szkołą Modelową, która będzie liderem we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych w procesie nauczania i rozwoju kompetencji uczniów przydatnych w czasach Przemysłu 4.0 i dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych –  mówiła podczas przekazania umowy grantowej Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Szkoły modelowe – taką nazwę noszą placówki, w których wdrażany będzie projekt. Nie chodzi tylko o modernizację infrastruktury, ale przede wszystkim o realizację systemowych zmian w zakresie kompetencji cyfrowych czyli nabycia niezbędnej wiedzy i umiejętności przez całą społeczność szkolną – nauczycieli, uczniów, rodziców. Zmiana będzie realizowana w ramach projektu koordynacyjnego pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”.

Źródło fot.: UMWM

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.