Łącko. Co się dzieje? Kolejne potrącenie pieszej

potrącenie Pieszej w Łącku

Do kolejnego potrącenia w naszym regionie doszło dzisiaj rano w Łącku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kobieta przechodziła przez pasy. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 9.20. – Kierowca Jeepa potrącił 47-letnią pieszą. Mężczyzna był trzeźwy. Ranna kobieta została zabrana do szpitala – przekazała w rozmowie z naszą redakcją asp. sztab. Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Na obecną chwilę nie wiadomo, jakie były okoliczności zdarzenia. Policja wstępnie ustaliła, że kierowca Jeepa potrącił pieszą na oznakowanym przejściu. To już kolejne potrącenie pieszego w naszym regionie w ostatnim czasie. Trzy tego typu zdarzenia zakończyły się śmiercią. O tym informowaliśmy TUTAJ. 

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i jednocześnie przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

Fot. OSP Łącko

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.