Roman Kluska gospodarzem wystawy poświęconej mistrzom olimpiad specjalnych

Roman Kluska gospodarzem wystawy poświęconej mistrzom olimpiad specjalnych

Wystawę poświęconą zawodnikom Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017 r. można oglądać do końca września br. w Pasażu Krynickim przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 1 w Krynicy Zdroju.

Symbolicznego otwarcia wystawy zatytułowanej „Pragnę zwyciężać” dokonali Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Roman Kluska – polski przedsiębiorca.

Cieszę się, że właśnie w tym miejscu, pozbawionym barier architektonicznych można podziwiać sukcesy naszych sportowców – podkreślił Roman Kluska, który podczas wernisażu otrzymał od Marty Mordarskiej – dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON obraz przedstawiający Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Upominek jest podziękowaniem za goszczenie wystawy, a przygotowany został przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

Wśród gości, którzy uczestniczyli w wydarzeniu byli m.in. Józefa Szczurek-Żelazko – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Urszula Rusecka – Poseł RP, Zastępca Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, parlamentarzyści z Małopolski, Dorota Habich – p.o. Prezesa Zarządu PFRON, przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych, m.in. Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, SRiPDNRiU „Nadzieja” i Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek im. Heleny Włodarczyk

Wystawa pokazuje sportowców niepełnosprawnych, którzy fantastycznie sobie dają radę. Niepełnosprawni sportowcy są nadsprawni i efekty ich ciężkiej pracy są niewiarygodne – skomentował prezentowane na wystawie zdjęcia Jan Mela – prezes Fundacji „Poza Horyzonty”.

Zdjęcia zawodników Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych podziwiać mogli również licznie zebrani podopieczni placówek i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych m.in. Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, Polskiego Związku Głuchych i Fundacji Pomagam Niewidomym.

„Pragnę zwyciężać” to zdjęcia 46 osobowej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych, która przywiozła z Austrii 39 medali, w tym 10 złotych. Autorem prezentowanych zdjęć jest Adam Nurkiewicz, fotograf, który od lat dokumentuje wydarzenia z udziałem niepełnosprawnych sportowców.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.