Wysłali 200 paczek. Oszukali kilkadziesiąt osób. Liczyli, ze zarobią 50 tysięcy. Trójka mieszkańców powiatu nowosądeckiego zatrzymana

Troje młodych ludzi z powiatu nowosądeckiego oszukało kilkadziesiąt osób. Oferowali do sprzedaży markowe obuwie, ogłoszenia zamieszczali w Internecie. Klientom, których skusiła korzystna cena wysyłali tani towar niezgodny z opisem. Za oszustwa grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

„Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali trzech mieszkańców Sądecczyzny w wieku od 17 do 24 lat, których podejrzewali o szereg oszustw na terenie całej Polski. Mężczyźni posługując się fałszywymi danymi personalnymi na jednym z portali społecznościowych oferowali do sprzedaży markowe obuwie sportowe. Żeby nie wzbudzać podejrzeń wysyłali osobom zainteresowanym przesyłki za pobraniem. Klienci opłacali takie przesyłki u kurierów, a kiedy sprawdzali zawartość opakowań, okazywało się, że wewnątrz co prawda znajdowało się obuwie, ale nie było ono markowe, jak w zamieszczonej ofercie. Z ustaleń sądeckich policjantów wynika, że młodzi mężczyźni w ciągu dwóch ostatnich miesięcy wysłali do swoich klientów ponad 200 takich paczek o łącznej wartości około 50 tys. zł. Część tej kwoty została już odzyskana przez funkcjonariuszy” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Najmłodszy ze sprawców, choć jeszcze niepełnoletni, za swoje czyny będzie odpowiadał już jak dorosły.

Policjanci dalszym ciągu wykonują czynności w tej sprawie, ponieważ ma ona charakter rozwojowy.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.