Cztery łapy. Pies rasowy. Czyli jaki?  

Cztery łapy. Pies rasowy. Czyli jaki?  

Jaki to jest pies rasowy? Co to właściwie znaczy? Określenie psa rasowego powinniśmy łączyć z kilkoma cechami, a mówiąc inaczej z zestawem genów, jakie pies posiada. Te cechy to między innymi: wygląd, umaszczenie, wielkość, ale też predyspozycje do obrony, dogoterapii, polowania,

oraz kwestie chorób, głównie tych dziedziczonych lub predysponowanych dla danej rasy. Tylko, kogo to wszystko obchodzi? A może inaczej. Czy to powinno nas obchodzić? Zdecydowanie TAK!

Zapewne niewiele osób ma świadomość, że obowiązujące przepisy prawa (Ustawa o ochronie zwierząt z 2012 roku) zabraniają rozmnażania psów, poza hodowlami, należącymi do ogólnopolskich stowarzyszeń kynologicznych. I tutaj zaczyna się ważna część całej historii o psach rasowych. Oprócz Związku Kynologicznego w Polsce, który jest jedyną krajową organizacją, będącą członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI, powstało wiele ogólnopolskich stowarzyszeń zwanych często organizacjami „Burka i Kocurka”. To dzięki przynależności do tych stowarzyszeń można, zgodnie z prawem, rozmnażać i sprzedawać psy.

Od kogo kupić psa?

Od razu zadajmy sobie kluczowe pytanie. Czy wybór, od kogo kupimy naszego psa, ma znaczenie? (…)

Czytaj bezpłatnie w DTS WOLNA SOBOTA:

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama