Wypalenie zawodowe, depresja, samotność. Jest na to wszystko lekarstwo. Szukaj go w książce idealnej pod poduszkę!

Wypalenie zawodowe, depresja, samotność. Jest na to wszystko lekarstwo. Szukaj go w książce idealnej pod poduszkę!

Grzegorz przestał już właściwie wychodzić z domu. Jedzenie zamawiał przez Internet. Telefonów od znajomych nie chciał odbieać, a na sms-y odpisywał frazesami lub samym serduszkiem – zazwyczaj po kilku godzinach od otrzymania , bo na bieżąco nie miał po prostu siły.  Od kilku tygodni nie cieszyło go właściwie nic. Nawet gry komputerowe. Dotychczas myślał, że jest od nich uzależniony. „Chyba jednak nie” – pomyślał – „Nawet nie chce mi się odpalać kompa ostatnimi czasy…” Raz wyszedł na urodziny znajomego, bo ten wziął go „pod włos”. Napił się, pożartował, nie było aż tak źle. Ale kiedy wrócił do domu,  od razu padł na łóżko, nawet nie myjąc zębów, co zresztą zdarza mu się ostatnio regularnie.  Zdecydowanie więc woli izolować się od ludzi. Najlepiej jest mu w pokoju, kiedy ma zasłonięte żaluzje. Jest ciemno, a on może poleżeć w łóżku i raz na jakiś czas zerknąć na Instagram celebrytów, których jednocześnie lubi oglądać, ale i się nimi brzydzi…” Tak rozpoczyna się drugi rozdział książki Jakuba Bączka i Rafała Ohme. Rozdział poświęcony depresji. Książce nadano tytuł „Zespół stresu postpandemicznego”. Tytuł może nie porwać do lektury, szczególnie  tych których problem opisany w lekturze dotyczy bezpośrednio. Bo w tym stanie może nie chcieć się nic. nawet czytać. Nawet, jeśli książka może okazać się skutecznym lekarstwem.

Ta książka może zadziałać jak lekarstwo na dolegliwości, które – jak obserwujemy – są niestety powszechne w czasach, w których przyszło nam żyć. Znajdziemy w niej proste narzędzia, które pomogą poradzić sobie z wypaleniem zawodowym, ze stanami depresyjnymi, z samotnością. A tym, których dotknęły one szczególnie dotkliwie, pomoże podjąć decyzję aby skorzystali z fachowej pomocy.

Znajdziemy w niej także odpowiedzi na pytania, które coraz częściej dźwięczą w naszych głowach: które zawody wyprze z rynku sztuczna inteligencja? Jakich zawodów i umiejętności przyszłości warto się uczyć? no i najważniejsze: Jak nie wpaść w Zespół Stresu Postpandemicznego?

Premiera książki profesora Rafała Ohme oraz Jakuba B. Bączka odbyła się 18 listopada. Już dziś warto ją zamówić jeśli wśród naszych bliskich jest ktoś, komu trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości, kto wypadł z życiowego kursu ustawionego w stronę radości.
Nasze mózgi potrafią się adaptować. Są w swoim funkcjonowaniu wręcz genialne. Trzeba jednak przyznać, że to, co się dzieje na świecie ostatnimi czasy, jest dla ludzi bardzo wymagające. W tej książce zastanawiamy się, jakie są i jakie będą skutki pandemii. Zarówno z punktu widzenia neuronauki, jak i treningu mentalnego. Co więcej, podajemy szereg rozwiązań i ćwiczeń, które pomogą nam wejść w tak zwaną „nową normalność”. I to bez Zespołu Stresu Postpandemicznego. Jeden z nas jest profesorem, a drugi magistrem. Jeden ze Śląska, a drugi z Warszawy. Jeden zajmuje się neuronauką, a drugi treningiem mentalnym. Ale jedno nas łączy na pewno: zainteresowani jesteśmy dobrostanem człowieka! Zapraszamy Cię do lektury naszej książki. Z pierwszych recenzji wiemy, że czyta się ją wygodnie i szybko. Napisana jest przystępnym językiem (z domieszką humoru), choć zawiera wiele ważnych na świecie wyników badań naukowych. Od dziś możesz ją zamówić dla siebie i jako prezenty dla swoich bliskich pod choinkę. Koszty przesyłki bierzemy na siebie – kuszą autorzy.

Oto namiar na książkowe lekarstwo na trudne czasy:

Rafał Ohme – Ekspert w dziedzinie emocji. Światowy pionier w obszarze neuronauki stosowanej. Prowadzi badania i konsultacje na temat emocji w komunikacji i zarządzaniu. Profesor w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie oraz w Szkole Biznesu na Uniwersytecie Stellenbosch w Kapsztadzie (RPA). Stypendysta Fulbrighta, laureat nagród Prezydenta i Premiera RP, finalista konkursu EY – Przedsiębiorca Roku 2015. Założyciel firmy NEUROHM, która prowadzi badania emocji dla działów HR, sprzedaży i marketingu; oraz RO, która szkoli jak korzystać z neurowiedzy w życiu zawodowym i prywatnym.
Jakub B. Bączek – Trener mentalny Mistrzów Świata i Olimpijczyków, mówca inspiracyjny, właściciel kilku firm, autor ponad 100 publikacji i ponad 20 książek, sprzedawanych dziś w 17 krajach. Napisał kilka bestsellerów, takich jak: Zarobić milion, idąc pod prąd25 miniemerytur czy Determinacja (wspólnie z Jackiem Santorskim). Uważa, że marzenia się nie spełniają – marzenia się… SPEŁNIA! Twórca Akademii Trenerów Mentalnych™, trener mentalny olimpijczyków i złotych siatkarzy, mówca numer 1 w Polsce i przedsiębiorca, który udowodnił swoją skuteczność między innymi w takich projektach jak: STAGEMAN, JBB, Wakacje w Sarandzie czy #MentalPower. Jakub to pasjonat życia, podróżnik, człowiek wolny finansowo.

Reklama