Kursy pociągów do Nowego Sącza i Jasła przywrócone

Kursy pociągów do Nowego Sącza i Jasła przywrócone

pociągi, Kraków-Nowy Sącz, Kraków-Jasło

Zakończył się remont torów na odcinku Tarnów Filia – Stróże oraz Nowy Sącz – Muszyna, a co za tym idzie – przywrócono kursowanie pociągów do Nowego Sącza i Jasła.

Początkiem października przestały kursować pociągi, a w ich miejsce pojawiła się komunikacja zastępcza – autobusy. Powodem takiej decyzji była konieczność naprawy i remontów torów na wyżej wymienionych odcinkach. Modernizacja trwała dwa miesiące i właśnie dobiegła końca. Z dniem 1 grudnia niemal wszystko wraca do normy. Koleje Małopolskie poinformowały o przywróceniu w pełni relacji pociągów KM z Krakowa do Nowego Sącza i Jasła.

,,W przypadku połączenia Kraków – Jasło pierwszy kurs uruchamiamy w najbliższy piątek 2 grudnia o 18:05. Wspomniane kursy będą obsługiwane przez nowoczesne Impulsy. Pociąg będzie odjeżdżał z Krakowa do Jasła w piątki od 2 do 9 grudnia o 18:05, a między 11 grudnia a 10 marca o 17:50. Za to z Jasła do Krakowa w najbliższą niedzielę 4 grudnia wyjedzie wyjątkowo o 18:51, a od 11 grudnia do 10 marca będzie odjeżdżał w każdą niedzielę o 18:33, by w Krakowie zameldować się o 21:50″ – czytamy w komunikacie Kolei Małopolskich.

Czytaj także: Jechał przez Piwniczną wężykiem. Wiózł w aucie mefedron

Fot. Koleje Małopolskie 
Share on twitter
Share on facebook